Община Варна предвижда промяна на Общия устройствен план и спиране продажбата на общинска собственост

1155

Двете основни мерки са с цел спиране на презастрояването на града


Според кмета Благомир Коцев в настоящия ОУП е заложен висок коефициент на застрояване. В проекта за нов ОУП ще бъдат заложени по-ниски параметри, но за съжаление процесът по промяна ще отнеме не по-малко от две-три години, защото изискванията на закона са такива.

Другата мярка срещу презастрояване в града е спирането на продажбата на общинска собственост. По думите на кмета тази практика е била засилена в последните години – общинските терени да стават частни и върху тях да се строят кооперации. Според Благомир Коцев усещането на гражданите за презастрояване се засилва и от лошата инфраструктура.

В тази връзка акцентът на Община Варна ще бъде облагородяване на градската среда и подобряване на инфраструктурата чрез ремонт на улици, тротоари, осигуряване на повече места за паркиране. Вече са утвърдени 100 млн. лв. за проектиране и изграждане. Част от справянето с проблема е и прилагането на уличната регулация, особено в новите квартали като „Бриз“, „Изгрев“ и някои от вилните зони.

ОЩЕ НОВИНИ

Столична община изгражда филиал на пожарна в Панчарево

Столична община изгражда филиал на пожарна в Панчарево

Времето за реакция на екипите се съкращава наполовина - от 47 на 26 минути

В Пещера изграждат спортен комплекс в двора на бившата казарма

В Пещера изграждат спортен комплекс в двора на бившата казарма

Ще бъдат инвестирани почти 11 милиона лева от държавния бюджет, а със съфинансирането от Общината общата стойност на строително-монтажните работи ще достигне над 13 милиона лева

Журито определи номинациите в конкурсa ARCHINOVA ARCHITECTURE AWARDS 2025

Журито определи номинациите в конкурсa ARCHINOVA ARCHITECTURE AWARDS 2025

Номинирани са 47 проекта, концепции и реализации, които демонстрират хармония между естетика, функционалност и социална значимост

Училище "Васил Левски" в петричкото село Коларово ще има физкултурен салон

Училище "Васил Левски" в петричкото село Коларово ще има физкултурен салон

С постановление на Министерски съвет бяха утвърдени средства в размер на 371 519 лева, представляващи авансово плащане за изграждане на салона