Общинският съвет в Червен бряг одобри идейния проект за площада и част от прилежащи улици

378

Съобразявайки се с постъпилите мнения и предложения на граждани и становища на комисии, беше одобрено постоянната сцена да бъде в Градската градина вместо на площада и да бъде реализирана като следващ етап от проекта


Вчера Общинският съвет на Червен бряг одобри обсъденият с гражданите идеен проект за площада и част от прилежащите улици, като реши постоянната сцена да не бъде на площада, а да бъде реализирана на втори етап като част от реконструкцията на Градската градина. Причината сцената да не бъде на площада е липсата на постоянна сянка и на достатъчно седящи места за публиката.

Общинските съветници одобриха още до края на годината кметът да възложи проектиране за облика на Градската градина със сцената, като първо се проведе обществено обсъждане, а след това да се направи идеен проект.  

Друго решение – дали статуята да бъде до стъпалата на читалището, ще бъде взето от Съвета по култура. По време на заседанието беше коментирано още цветовото решение за настилката на площада – беше предложено то да се доближава до цвета на глината, присъстващ в герба на града и свързан с бившия керамичен завод.

Припомняме, че Общината предвижда обновяване на Централния градски площад и пешеходни зони в част от улиците „Васил Априлов“ и „Отец Паисий“ в западната му част. Предварителният идеен проект за площада е разработен от ВЕР ООД (We Are Architects - WE:R) – София, избрано след проведена обществена поръчка за изготвяне на инвестиционен проект и упражняване на авторски надзор.

На 19 май се проведе заключителна пресконференция за обсъждане идейния проект за обновяване на централната градска част. Публичните обсъждания стартираха още на 3 април, като с оглед важността на проекта срокът за внасянето на проекта в Общинския съвет беше удължен. Разгледани са всички входирани в общинска администрация мнения на гражданите, част от които са заложени в идейния проект. Тези допълнения не променят цялостната визия, която беше презентирана, уточни кметът.

Вижте проекта тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Втори опит за реализиране на постоянен общински пазар в Банкя

Втори опит за реализиране на постоянен общински пазар в Банкя

„Пазари Север“ ще получи право на ползване за срок от 10 години на терена на ул. „Стефан Стамболов“

След повече от 20 години Община Приморско смята да придобие собствеността на скандалната недовършена сграда на Боруна

След повече от 20 години Община Приморско смята да придобие собствеността на скандалната недовършена сграда на Боруна

Право на строеж с преференциални условия получи в миналото съдия като „крайно нуждаещ се“ гражданин, а мястото стана известно като квартала на „бедните магистрати“

Повече от 14 години и няколко министри на спорта продължава да стои изоставен плувният комплекс "Червено знаме" в София

Повече от 14 години и няколко министри на спорта продължава да стои изоставен плувният комплекс "Червено знаме" в София

След инцидента с дете в края на юни Столичната община инициира действия за обезопасяване на опасния обект