Приключи благоустройството на ж.к. "Петко Каравелов" във Видин

242

Кмет и архитекти обсъждат визията и на други квартали


Приключи благоустрояването на междублоковото пространство във видинския квартал „Петко Каравелов“, известен като „Звездите“. Изпълнител е „Главболгарстрой“ АД. Кварталът се намира близо до центъра, а от 50 години инфраструктурата в района не беше ремонтирана и състоянието й беше лошо. Благоустрояването на жилищния комплекс включваше асфалтиране на улици, изграждане на тротоари, паркоместа и пешеходни пътеки, поставяне на пейки, оформяне на зелени площи и други.

На работна среща в Общината на 11 юни беше обсъдено изготвянето на инвестиционен проект за благоустрояване на други жилищни квартали в града. Присъстваха главният архитект на Общината Десислава Евгениева, председателят на Регионална колегия Видин към Камарата на архитектите Люба Еленкова, видинските архитекти Галина Антова, Христо Илиев и други.

Целта е изготвяне на цялостна визия на жилищните комплекси „Бонония“, „Гео Милев“, „Крум Бъчваров“, „Панония“, „Вида“, „Строител“, „Александър Стамболийски“, „Химик“, „Васил Левски“, „Нов път“, както и кът за отдих във видинското село Покрайна. Предвижда се изграждането на детски и спортни площадки, тротоари, паркинги, улично осветление и други.

Снимки: Община Видин

Финансиране ще се търси от националния бюджет, европейските фондове, както и чрез собствени средства на Община Видин. Очаква се архитектите да представят идейните концепции за промяна на облика на съответния квартал.

ОЩЕ НОВИНИ

ДНСК спря реконструкцията на столичната улица "Опълченска"

ДНСК спря реконструкцията на столичната улица "Опълченска"

Определен е 60-дневен срок за отстраняването на констатираните нарушения

Община Харманли си върна задължението за поддръжка на Градската градина

Община Харманли си върна задължението за поддръжка на Градската градина

С решение от ноември миналата година на Общински съвет концесията беше прекратена по искане на концесионера

Стартира конкурсът за главен архитект на София

Стартира конкурсът за главен архитект на София

До 6 март кандидатите трябва да подадат документите си за участие

Ремонтират централен площад в Гоце Делчев с трансграничен проект

Ремонтират централен площад в Гоце Делчев с трансграничен проект

Ще бъде извършена реконструкция, основен ремонт и озеленяване на парково и площадно пространство пред Дома на културата