Район „Лозенец“ подготвя ремонт на подлеза при моста на НДК

238

Обновен е и дъговидният мост над Перловската река на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“


Снимка: Район "Лозенец"

След възлагане от Столична община приключва спешният ремонт на дъговидният мост над Перловската река, който свързва двете страни на велоалеята по платната на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“. Подовата обшивка на моста беше силно корозирала и на много места зееха дупки, през които се виждаше реката. Сега са положени нови метални листове.

Район „Лозенец“ изготвя и проект за ремонта на прилежащия подлез „Галерия“ с изходите му към бул. „Черни Връх“, бул. „България“, бул. „Фритьоф Нансен“ и бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“.  „Тъй като проектът за ремонт се очертава като мащабен, тоест скъп и вероятно бавен (а и не е ясно в кой момент на какво финансиране бихме могли да разчитаме), на първо време ще заделим ресурси за текущ ремонт на плочника в откритата част на подлеза още през този строителен сезон, защото в текущото си състояние не би могъл да функционира безопасно. Ще продължаваме срещите си с проектантите и с всички заинтересовани страни, така че с очакваното ограничено финансиране да постигнем възможно най-добрия резултат“, казва кметът на район „Лозенец“ Константин Павлов на своята Фейсбук страница.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Асеновград има проект за модернизация и развитие на стадион "Шипка"

Община Асеновград има проект за модернизация и развитие на стадион "Шипка"

Спортното съоръжение е едно от емблематичните места за спорт

Възстановяват парапета и прилежащите площи пред сградата на Държавна агенция "Архиви"

Възстановяват парапета и прилежащите площи пред сградата на Държавна агенция "Архиви"

Обектът е паметник на културата от местно значение, поради което дейностите ще се изпълняват с внимание към запазването на архитектурния облик и историческата среда на пространството

Изложба на студенти показва предложения за съвременни намеси в стария еврейски квартал в София

Изложба на студенти показва предложения за съвременни намеси в стария еврейски квартал в София

Проектите демострират как архитектурата може да надгражда и развива средата, като се вдъхновява от нейните ценности

Старият Розариум в Борисовата градина в София е част от недвижимите културни ценности

Старият Розариум в Борисовата градина в София е част от недвижимите културни ценности

С временна изложба, вестник и сайт започна финалното представяне и обсъждане на чакания Подробен устройствен план на най-стария и най-голям парк на столицата