Ремонтират "Магарешкия площад" в Созопол

325

В парка ще има зони за отдих с пейки и пергола, детски площадки, фитнес, озеленяване и емблематичната скулптура на магаре


Едната детска площадка в т.нар. Магарешки площад ще е с два батута и три триизмерни бабуни. Тя ще бъде оградена с еднометрова ограда с врата и ще бъде положена каучукова настилка за безопасност на децата. Втората площадка ще бъде с три вида люлки. Ще има подходящи както за най-малките, така и за по-големи деца. Тя също ще бъде обезопасена и оградена. В централната част на парка, от западната страна на алеята, ще бъде изградена детска площадка с комбинирано детско съоръжение тип „Кораб“. Територията на детските площадки е оградена от паркова среда, за която има предвидена ограда по целия периметър. Поради това няма нужда да са оградени всички зонирани детски площадки.

От южната страна на детската площадка ще бъде обособен кът за стрийт фитнес. Ще се монтира комбиниран спортен уред. В същата зона ще бъдат разположени три велоергометъра – един двоен и два единични. Около  дървото, попадащо в зоната на площадката, ще бъде монтирана пейка. Тук също ще има ударопоглъщаща каучукова настилка.

Магаренцето ще бъде център на зона за отдих. Около емблематичната статуя ще има настилка от павета, както и пейки. Отделно ще бъдат поставени три пейки с маси за игра и една соларна пейка. Там ще бъде поставен питейният фонтан, кошчета за отпадъци и две велостойки.

Освен съществуващата растителност, ще бъдат засети и китайски глицинии, които ще направят естествена сянка над пейките и с красивите си лилави цветове ще създават много приятно усещане на местата за почивка. Ще се засадят още многогодишни цветя, като са предвидени видове, устойчиви на замърсяването на въздуха. Цялата растителност ще се поддържа с автоматизирана поливна система.  

Съществуващите бордюри ще бъдат подменени с плочи и където е необходимо, ще бъдат положени на нови места. Предвижда се реконструкция на подпорните стени, които ще бъдат оформени с нова облицовка от камък.

Схема и снимки: Община Созопол

Проектът е съобразен с изискванията за достъп на хора с увреждания. Изпълнител е ДЗЗД „Изгрев“. Срокът за завършване на проекта е до края на годината. Ремонтът е финансиран от държавата с целева субсидия за капиталови разходи от 908 500 лева.

ОЩЕ НОВИНИ

Училище "Васил Левски" в петричкото село Коларово ще има физкултурен салон

Училище "Васил Левски" в петричкото село Коларово ще има физкултурен салон

С постановление на Министерски съвет бяха утвърдени средства в размер на 371 519 лева, представляващи авансово плащане за изграждане на салона

Завърши изграждането на трасета от три улици в квартал "Малинова долина" в София

Завърши изграждането на трасета от три улици в квартал "Малинова долина" в София

Отварят се за движение „Проф. Живко Сталев“, „Едуард Генов“ и „Мирела Френи“ и се извършват административни процедури за въвеждането им в експлоатация

Откриха ритейл парк в Костинброд

Откриха ритейл парк в Костинброд

Отвори и първият магазин на Lidl в общината

Община Нова Загора получи финансиране за проект за по-чиста и зелена среда

Община Нова Загора получи финансиране за проект за по-чиста и зелена среда

Ще бъде създадена зона за отдих в източната част на градския парк

Община Ямбол е с одобрен проект за трибуна с козирка на стадион "Тунджа"

Община Ямбол е с одобрен проект за трибуна с козирка на стадион "Тунджа"

Сградата на стадиона вече е с нов облик и енергийно ефективна, изградена е лекоатлетическа писта, подменена е и тревната настилка на футболния терен