Стартира изграждането на жилищния комплекс Teatralna Park Residence до парка "Заимов" в София

2547

Той ще е с разгърната площ от 70 хил. м², ще разполага с 277 апартамента и вътрешен парк


Teatralna Park Residence се намира на ъгъла на метроспирка „Театрална“ в квартал „Оборище“, в триъгълника между бул. „Евлоги и Христо Геориеви“, ул. „Милко Бичев“ и бул. „ген. Данаил Николаев“. Комплексът е в непосредствена близост до парка „Заимов“, Малък градски театър зад канала, Театрална работилница „Сфумато“, Театър „София“, Младежки театър „Николай Бинев“, Държавен куклен театър – филиал Оборище, Дом на културата „Средец“ и др.

„Театрална Парк Резидънс“ ще бъде на 14 етажа и ще е ситуиран изцяло на юг, с гледки към Витоша и парка „Заимов“. Проектът е на „Иво Петров Архитекти“.

„Teatrална Residence е проект, за чието име знаем, че тепърва ще се говори. Централната част на София е едно от най-големите предизвикателства за всеки архитектурен екип, съчетавайки в себе си по специфичен начин история, изкуство, природа и градски ритъм. Вдъхновението за този различен и сложен проект е именно представителността на локацията, съседството с парк „Заимов“ и голямата отговорност за пълноценно вписване в тази знакова част на града. Вярваме, че проектът съумя да изрази духa на квартала и ще доразвие възможностите му за висок и природосъобразен начин на живот в центъра на града. И най-вече - ще вдъхновява и отговаря на желанията на бъдещите си ползватели“, казват от Ivo Petrov Architects. Проектантският екип е арх. Даниела Ангелова и арх. Ивана Хаджиева.

Архитектурният проект включва 6 входа с апартаменти и прилежащите им подземни гаражи и складови помещения. Сградата ще разполага с апартаменти от типа двустайни, тристайни, четиристайни, многостайни и мезонети, с възможност за промяна в интериора като добавяне на преградни стени и др.

Резиденцията ще има озеленени общи тераси и вътрешни пространства за отдих и развлечение. На партерно ниво са предвидени заведения с обществено-търговска функция – супермаркет, ресторант, кафене, фитнес на две нива, детска градина и търговски площи. Паркът на резиденцията разполага с терасирани градини и детски площадки.

Очаква се строителството на комплекса да завърши през 2025 г.

На 24 и 25 октомври в RE Club може да разберете повече за сградата.

ОЩЕ НОВИНИ

Проучване на Colliers на пазара на инвестиционни имоти в България през второто полугодие на 2024 г.

Проучване на Colliers на пазара на инвестиционни имоти в България през второто полугодие на 2024 г.

Общата стойност на инвестиционните сделки в страната през 2024 г. надхвърля 380 млн. евро

В България ще се обособи една от шестте нови фабрики за изкуствен интелект на Европейския съюз

В България ще се обособи една от шестте нови фабрики за изкуствен интелект на Европейския съюз

Българската фабрика BRAIN++ ще бъде разположена в София Тех Парк и ще започне да се изгражда през 2026 г.

Отвори най-новото спортно съоръжение на Самоков – "Арена СамЕлион"

Отвори най-новото спортно съоръжение на Самоков – "Арена СамЕлион"

Залата беше открита преди двубоя на „Рилски спортист“ срещу „Академик Бултекс 99“

Община Сливен започна ремонт на бившия военен стадион

Община Сливен започна ремонт на бившия военен стадион

Първоначално е заложено изграждане на ново футболно игрище, обновяване на лекоатлетическата писта с тартанова настилка, основен ремонт на двуетажната сграда на съблекалнята и трибуните за зрители над нея

8 кандидати са допуснати да продължат в конкурса за главен архитект на София

8 кандидати са допуснати да продължат в конкурса за главен архитект на София

Критериите за оценка и системата за формиране на резултатите на кандидатите ще бъдат публикувани на 19 март