Три локации в кв. "Възраждане" в Бургас събират най-много одобрение в анкетата за изграждането на етажни паркинги

148

Резултатите дават основание на Общината да стартира процедури по промяна на ПУП за събралите най-много обществена подкрепа терени


Три терена във „Възраждане“ събират най-голямо одобрение в анкетата на Община Бургас за изграждането на етажни паркинги там. Обемът на извадката е 1 686 души - приблизително 11% от регистрираните по настоящ адрес лица в жилищния комплекс към 2024 г. Проучването е направено чрез лични интервюта и онлайн разпространена анкетна форма.  

От предложените от Община Бургас 5 възможни терена за изграждане на такова съоръжение, най-голямо одобрение от 31.5 % събира Локация 1: между ул. „Дебелт“ и ул. „Цар Калоян“, ул. „Любен Каравелов“ и ул. „Васил Левски“. С 22.7 % е Локация 3: между ул. „Цар Калоян“ и ул. „Ивайло“, ул. „Кл. Охридски“ и ул. „Цариградска“. 20.5 % събира Локация 2: „Дебелт“ и ул. „Цар Калоян“, ул. „Ал. Стамболийски“ и ул. „Сливница“. С 13.5 % е Локация 5: между ул. „Цар Самуил“, ул. „Македония“, ул. „Цар Калоян“ и ул. „Дебелт“. 11.8 % от гласувалите са предпочели Локация 4: между бул. „Мария Луиза“ и ул. „Дебелт“, ул. „Цар Самуил“ и ул. „Пробуда“. Срещу тази локация в Община Бургас вече е входирана подписка от жители на „Възраждане“, в която те изразяват категорично несъгласие за изграждането на многоетажен паркинг там.

Резултатите от проведената анкета дават основание на Община Бургас да стартира процедури по промяна на ПУП за събралите най-много обществена подкрепа терени за изграждане на етажни паркинги. В случай, че не постъпят възражения в установения от закона срок, ще се пристъпи към проектиране и изграждане.

ОЩЕ НОВИНИ

Пускат трафика в ремонтирания 12-километров участък от АМ „Тракия“ в област София

Пускат трафика в ремонтирания 12-километров участък от АМ „Тракия“ в област София

От вчера в участъка в област Пазарджик вече се преминава в двете платна за движение

Обявиха победителите в конкурса EUmies Awards за млади таланти

Обявиха победителите в конкурса EUmies Awards за млади таланти

Според журито проектите надхвърлят конвенционалните архитектурни практики, като се занимават с теми като фрагментация на градовете, устойчивост на климата, повторна употреба и дизайн, управляван от общността

Откриха официално многофункционалния комплекс SamElyon в Самоков

Откриха официално многофункционалния комплекс SamElyon в Самоков

Програмата включваше пресконференция и обиколка из комплекса

На 26 юни започва строежът на многофункционалната спортна зала в Разлог

На 26 юни започва строежът на многофункционалната спортна зала в Разлог

Съоръжението ще бъде разположено близо до професионална гимназия „Никола Стойчев“ 

Пет години фестивал, десет години кауза: OPEN BUZLUDZHA 2025 от 15 до 17 август

Пет години фестивал, десет години кауза: OPEN BUZLUDZHA 2025 от 15 до 17 август

Очакват ви културна програма, 3D мапинг шоу и добро настроение пред самия монумент с вход свободен по случай 10 години „Проект Бузлуджа"  

В Пловдив откриха новата производствена база на BTL Industries България

В Пловдив откриха новата производствена база на BTL Industries България

С над 29 000 кв. м застроена площ, автоматизирани производствени и складови системи, собствен парк и офис пространства тя е сред най-мащабните чешки инвестиции, правени в България досега