Утре ще обявят победителите в конкурса за обновяване и преустройство на Водната кула в Димитровград

711

Участващите 6 проекта ще бъдат представени пред журито в зала „Гросето", в 16.00 часа ще бъдат обявени и наградени победителите, след което ще бъде открита и изложба


Едни от най-уважаваните архитекти в страната ще оценяват проектите в конкурса за студенти и млади архитекти за обновяване и преустройство на Водната кула в Димитровград. Председател на журито е арх. Владимир Милков - председател на Камарата на архитектите в България. В комисията са проф. д-р арх. Тодор Булев – председател на Съюза на архитектите в България, д-р арх. Анета Василева от Университета по архитектура и геодезия, катедра „История и теория на архитектурата”, д-р арх. Мила Никифорова от Университета по архитектура и геодезия, катедра „Градоустройство”, арх. Нина Танчева – председател на РК на КАБ-Хасково, инж.Снежа Янева-Жекова – председател на Районната колегия в Хасково на Камарата на инженерите в инвестиционното планиране и главният архитект на община Димитровград арх. Елисавета Георгиева.

Преди дни изтече срока за подаване на проектни предложения за идейно развитие на Водната кула в Димитровград. Днес е крайният срок за гласуване от гражданите на специално създадения за целта сайт. Вижте участващите проекти и тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Възстановяват парапета и прилежащите площи пред сградата на Държавна агенция "Архиви"

Възстановяват парапета и прилежащите площи пред сградата на Държавна агенция "Архиви"

Обектът е паметник на културата от местно значение, поради което дейностите ще се изпълняват с внимание към запазването на архитектурния облик и историческата среда на пространството

Изложба на студенти показва предложения за съвременни намеси в стария еврейски квартал в София

Изложба на студенти показва предложения за съвременни намеси в стария еврейски квартал в София

Проектите демострират как архитектурата може да надгражда и развива средата, като се вдъхновява от нейните ценности

Готов е проектът за конструктивно укрепване на Централна минерална баня в София

Готов е проектът за конструктивно укрепване на Централна минерална баня в София

Според "Спаси София" обаче пари за същинската конструкция няма и не са предвидени