В Пловдив откриха новата производствена база на BTL Industries България

235

С над 29 000 кв. м застроена площ, автоматизирани производствени и складови системи, собствен парк и офис пространства тя е сред най-мащабните чешки инвестиции, правени в България досега


BTL Industries е световна компания, лидер в производството, търговията и сервиза на електронна медицинска апаратура в три направления: физиотерапия, кардиология и естетична медицина. BTL Industries е у нас вече повече от 25 години, а сега завърши строежа и въведе в експлоатация своята нова високотехнологична производствена база в Пловдив.

Строителството започна през 2021 година. Новата производствена база на BTL е с повече от 29 000 кв. м застроена площ, собствен парк със зони за почивка, фууд зони, паркинг за служители, конферентни зали и открити пространства за срещи. До производствената база водят и специално изградени велоалеи, осигуряващи лесен достъп до работа на служителите. Сградата използва системи за автоматизиран контрол на осветлението и вентилацията, светлинни тунели, подземни резервоари за дъждовна вода за поливни системи, както и иновативни решения за отопление и охлаждане чрез акумулация на топлинна енергия. Предстои и изграждането на фотоволтаичен парк с мощност от 1MW на покрива на сградата.

Инвестицията на BTL Industries България в обекта на ул. „Владая" 3 в Пловдив в Изтoчнaтa пpoмишлeнa зoнa нa тepeн нa бившaтa ĸoжapcĸa фaбpиĸa „Πyлпyдeвa" е за близо 100 млн. лева. В момента в завода работят над 710 души, като новата база ще даде възможност за разкриване на още до 500 нови работни места. 

ОЩЕ НОВИНИ

Откриха новия плувен комплекс в Шумен

Откриха новия плувен комплекс в Шумен

Ръководител на проектантския екип е арх. Стоян Петков

Нов мащабен проект с 1 800 апартамента се очаква в столичния ж.к. "Лагера"

Нов мащабен проект с 1 800 апартамента се очаква в столичния ж.к. "Лагера"

Теренът е на територията на някогашната кашкавалена фабрика "Сердика"

Жилищен комплекс в района на Бистрица получи разрешение за строеж

Жилищен комплекс в района на Бистрица получи разрешение за строеж

Armonia Residential Park на инвеститора Arteimmo се намира близо до популярния басейн „Спаго“

Направиха първа копка на новата сграда на детска ясла в село Бистрица

Направиха първа копка на новата сграда на детска ясла в село Бистрица

Сградата ще бъде с РЗП около 2 000 квадратни метра и капацитет 6 яслени групи за до 120 деца 

Започна строителството на първата детска градина в софийското село Кривина

Започна строителството на първата детска градина в софийското село Кривина

Инвестицията се реализира със средства от бюджета на Столичната община