Връчиха наградите за ученици и студенти в конкурса за информационна брошура за "Дървесен вид на годината" на тема "Уличните дървета"

510

В гласуването беше избран видът Яворолистен платан (Platanus acerifolia)


Дървесен вид на 2024-а година: Platanus x acerifolia (Ait.) Willd. Natalia Rak street artist

Първият етап от тазгодишния конкурс „Дървесен вид на годината“ беше гласуване за информационна брошура за видове, подходящи за създаване на улични насаждения, а вторият етап – оценяване на предложенията от жури, представители на катедра "Ландшафтна архитектура" (ЛТУ), Асоциация на производителите на декоративни растения в България (АПДРБ) и ПГСАГ „Кольо Фичето“ – Бургас. Резултатите бяха обявени вчера по време на Седмицата на ландшафтната архитектура, която се провежда в Лесотехническия университет в София.

Снимка: Landscape Architecture Week

Категория ученици:

Първо място

Емилия Асенова, 11 Е клас, Софийска гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Христо Ботев"

Второ място

Станислава Тодорова 11 Е клас и Даниел Колев от 12 Е клас от ПГСАГ “Кольо Фичето” - Бургас. Даниел Колев печели и “Награда на публиката”.


Станислава Тодорова


Даниел Колев

Категория студенти:

Първо място

Стоян Стоянов, 1 курс в ЛТУ, специалност ЛА

Второ място

Ива Мицева, 1 курс в ЛТУ, специалност ЛА

Трето място

Кристина Николова и Велизара Гочева от 1 курс в ЛТУ, специалност ЛА

Кристина Николова

Велизара Гочева

Йоана Ле Туан, 1-ви курс в ЛТУ, специалност ЛА, печели “Награда на публиката”

Лилия Николова, 1-ви курс в ЛТУ, специалност ЛА, победител за “Оригинална идея”

Следете програмата на Landscape Architecture Week 2024 тук.

Ема Димитрова

ОЩЕ НОВИНИ

Нова чешма в парка срещу жп гара Асеновград вече функционира

Нова чешма в парка срещу жп гара Асеновград вече функционира

Проектът се реализира по програма "Kапка по Kапка" на Фондация BCause

Столична община ще ремонтира корекцията на р. Владайска в районите "Витоша", "Овча купел" и "Красно село"

Столична община ще ремонтира корекцията на р. Владайска в районите "Витоша", "Овча купел" и "Красно село"

Междувременно се провежда и проучване с анкета сред гражданите за бъдещото развитие на зелената зона около реката

София ускорява реализацията на Зеления ринг с получаването на 32 държавни имота

София ускорява реализацията на Зеления ринг с получаването на 32 държавни имота

Предстоят регулации, проектиране и първа копка на първата отсечка от линейния парк - от гара „Пионер“ до бул. „Шипченски проход“