Започна изграждането на нов мост над р. Струма при с. Покровник

133

След повече от една година забавяне на процедурите за издаване на строителни документи обектът вече има разрешение за строеж


Снимка: МРРБ

Започна изграждането на нов мост над р. Струма при с. Покровник на третокласния път III-1006 Благоевград – Покровник. Заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Шушков провери на място началото на строителния процес и се срещна с кмета на селото Недко Ангелов и представители на фирмата – изпълнител на обекта.

„След първата среща на 4 януари тази година с областния управител на Благоевград, кмета на община Благоевград, Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“, представители на ВиК-Благоевград, на газово дружество „Аресгаз“ и други, форсирахме усилия и МРРБ изпълни във възможно най-кратки срокове поетите ангажименти“, коментира Шушков. Той припомни, че мостовото съоръжение при село Покровник бе компрометирано след обилни валежи през декември 2021 г. и оттогава е затворено за преминаване на автомобили и пешеходци, като това породи напрежение и недоверие сред жителите на община Благоевград.

Шушков обясни, че предишното правителство е бавило заданието за новия мост и в продължение на близо една година и половина съоръжението е в аварийно състояние, а по него минава и основният газопровод за Благоевград и захранва над 3 хиляди абоната, включително училища, детски градини и други социални заведения.

„За малко повече от два месеца подготвихме необходимите строителни книжа и изграждането на ново мостово съоръжение над р. Струма започна“, подчерта зам.-министърът и допълни, че мостът ще осигури връзка на Покровник и прилежащите села с областния град Благоевград. Средствата за изграждането му са осигурени от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“.

Заместник-министърът апелира строителите за максимално бързо изграждане на моста и осигуряване на пълна безопасност на строителния обект. Шушков съобщи, че има уверението на Областната дирекция на МВР, че също ще подпомага осигуряването на безопасно преминаване в района.

ОЩЕ НОВИНИ

Предстои официалното откриване на монументалното временно произведение La Caverne du Pont Neuf в Париж

Предстои официалното откриване на монументалното временно произведение La Caverne du Pont Neuf в Париж

Артистът JR (известен като „френския Банкси“) покри най-стария мост във френската столица с гигантска „пещера“ в чест на Кристо и Жан-Клод

Проект "Алея Първа" във Варна продължава да се реализира на етапи

Проект "Алея Първа" във Варна продължава да се реализира на етапи

Продължава и работата по панорамната асансьорна кула и бъдещия Воден център с минерална вода

Две детски градини в столичния район "Слатина" се разширяват и ще приемат общо 150 деца допълнително

Две детски градини в столичния район "Слатина" се разширяват и ще приемат общо 150 деца допълнително

В района предстои да започне проектиране и изграждане и на допълнителен корпус за 3 групи и към 184 ДГ „Мечо Пух“