Започва изграждането на най-високата сграда в комплекса Garitage Park в София

2563

В този етап на строителство са заявени още търговски площи, два високи жилищни обекта и основно училище


Визуализация: Garitage Park

Garitage Park е мащабен жилищен и бизнес комплекс, разположен на 167 000 квадратни метра до местността „Камбаните“, като 90 000 квадрата от тях са отделени за парк с езеро, пешеходни алеи и спортни игрища (проектиране Planning съвместно с RKLA). До момента инвеститорът „София Парк“ АД е завършил четири офисни сгради откъм Околовръстния път, жилищен комплекс в южната част на комплекса, търговски площи, спортен център (проектиране SGI) и спортна зала (проектиране Planning). Изпълнител е G.P. Group („Джи Пи Груп“ АД).

Снимки: G.P. Group

От маркетинг отдела на Garitage Park съобщиха за Citybuild.bg, че е стартирало изграждането на т. нар. Сграда 5, която ще е със смесено предназначение и ще е най-високата сграда в комплекса (вижте повече в приложението за Разрешение за строеж № 285/07.11.2023). Това е част от следващите фази за изграждане на Garitage Park, които според сайта на комплекса включват още търговски площи, два високи жилищни обекта и основно училище за 500 децa.

Визуализация: Garitage Park

За тази фаза проектна разработка има SGI, но не е ясно дали те ще са проектанти. Относно архитектура, интериори, проектант, изпълнител, срок за завършване и кои сгради от мастърплана още се предвижда да бъдат изградени изпратихме въпроси до екипа на Garitage Park, но все още нямаме отговор.

Визуализация: Garitage Park

Теренът в имоти с идентификатори 68134.2045.2952 и 68134.2045.2951 беше купен през 2014 година, а дейностите по реализацията на комплекса стартираха в края на 2026 година. В напълно завършен вид комплексът ще включва 95 000 м2 офиси и 60 000 м2 жилища. Garitage Park е първият в Централна и Източна Европа мултифункционален комплекс, получил окончателен сертификат с отличен рейтинг по международната схема на стандарта BREEAM Communities 2012 за социална, икономическа и екологична устойчивост.

Снимки: Citybuild.bg

Ема Димитрова

SGI

ОЩЕ НОВИНИ

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Идейният проект е разработен от арх. Олег Николов и неговия екип, а инициативата е на кмета на Общината инж. Изет Шабан

Изграждат сграда за яслена група към детска градина в Асеновград

Изграждат сграда за яслена група към детска градина в Асеновград

Ще бъде реконструирана и обновена съществуващата сграда на детското заведение, ще бъде разширен и физкултурният салон 

Започна полагането на асфалт на столичния бул. "Александър Стамболийски" в последния участък

Започна полагането на асфалт на столичния бул. "Александър Стамболийски" в последния участък

Продължава изграждането на тротоари и алеи, предстои полагане на финалния слой асфалт по цялото трасе, маркировка и озеленяване

Създават 3D модел на вече несъществуващата емблематична улица "Търговска" в София

Създават 3D модел на вече несъществуващата емблематична улица "Търговска" в София

Улицата с европейска архитектура е свързвала площада пред Царския дворец с този при Банята, а на нея са били разположени най-представителните магазини и кантори в столицата 

Очаква се новият участък от метрото през "Подуяне" да бъде пуснат през юли

Очаква се новият участък от метрото през "Подуяне" да бъде пуснат през юли

Трасето с дължина 3 км включва три метростанции: „Стадион "Георги Аспарухов“, „Витиня“ и „Ген. Владимир Вазов“