Започва подготовка за изграждането на пристройка за две нови групи на Детска ясла "Роза" във Варна

180

Опасни дървета ще бъдат отстранени, за да се предотвратят инциденти с децата, поясниха от дирекция „Здравеопазване“


Източник: Община Варна

Във връзка с предстоящото изграждане на пристройка за две яслени групи към Детска ясла №7 „Роза“ в район „Приморски“ на 3 юни започва премахване на дървесна растителност, попадаща в обсега на строително-монтажните работи на обекта. Установено е, че дърветата биха заплашили здравето на децата, когато кампусът влезе в експлоатация. 26 иглолистни и широколистни дървета, подходящи за детска ясла, ще бъдат засадени като компенсация на подлежащите на премахване 16 дървета в двора на яслата.

За премахването на посочената растителност има издадени заповеди на кмета на община Варна. От дирекция „Здравеопазване“ уточняват, че по време на тези дейности детската ясла ще работи в обичайния си режим, без промяна в графика на занятията.

Проектът за изграждане на пристройка за две яслени групи към съществуващите сгради на Детска ясла №7 „Роза“ се реализира по „Програма за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища“ на Министерството на образованието и науката.

Стойността на обекта е 2 793 180 лв., като безвъзмездното финансиране по програмата е в размер на 600 000 лв. Новата сграда е проектирана в североизточната част на имота, непосредствено до съществуващия административен блок на детската ясла. Пристройката ще има самостоятелен вход и директна вътрешна връзка с административния корпус. Ще бъдат изградени и две нови площадки за игра на децата от новите яслени групи.

ОЩЕ НОВИНИ

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Одобриха екологичните процедури за изграждането на ГКПП Струмяни – Берово

Избран е Вариант 1 за трасе, който предвижда по-кратко преминаване, по-малък обем строителни дейности и ограничено въздействие върху околната среда

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

Над 7 300 квадратни метра тротоари е обновила Столичната община от началото на годината

 Работи се в няколко района, като програмата за обновяване продължава с нови обекти

Изложба представя интересни факти от миналото на легендарната софийска сладкарница "Цар Освободител" (1908-1946)

Изложба представя интересни факти от миналото на легендарната софийска сладкарница "Цар Освободител" (1908-1946)

Изложбата по повод отбелязването на 147 години от обявяването на София на столица на Княжество България и 80 години от затварянето на сладкарницата