Започна същинският градеж на нов православен храм в петричкото село Марино поле

254

Основният изкоп беше направен през януари


Православният храм в центъра на село Марино поле ще носи името на Свети пророк Илия. Имотът беше прехвърлен безвъзмездно на Неврокопска митрополия от Община Петрич. Основен дарител за построяването на черквата е Георги Динков.

Снимки: Община Петрич

До момента Община Петрич предостави още три свои имота на Неврокопска митрополия за черкви. Намират се в селата Ръждак, Струмешница и Първомай.

ОЩЕ НОВИНИ

В Свищов вече са построени трите нови сгради за трите социални услуги

В Свищов вече са построени трите нови сгради за трите социални услуги

Услугите са за лица с физически увреждания, за лица с интелектуални затруднения и за лица с увреждания и техните семейства

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Наградите се присъждат на всеки три години и отличават проекти, които запознават деца и младежи с архитектурата, градското пространство и изградената среда чрез образование и творчество

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

Инвестиционният проект е изготвен през 2020 година и е дарен на района от група жители

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Те, както и теренът около тях бяха преотстъпени от държавата на общината, за да може на това място да бъде изградена многофункционална спортна зала

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Проектът предвижда обновяване на настилки, таванни конструкции и общи части в спортното съоръжение

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

Сградата с капацитет за около 30 души е разположена в двора на съществуващия дом на ул. "Гоце Делчев" 55