Архитектурно-строителният форум БЕЗ СТРАХ се завръща

138

Темата на третото издание е „Извън стандарта“


След три години пауза двудневният форум БЕЗ СТРАХ, който коментира тенденции и проблеми в съвременната архитектура, се завръща. Предишните две издания се проведоха през 2018 и 2019 година. Инициативата е на архитектурното студио Conveyer.

Поводът за първото издание през 2018 година беше 10-годишнината на студиото и стремежът за градивен диалог за тенденциите в съвременната архитектура и проблемите на сферата в България. Една обща провокативна тема „БЕЗ СТРАХ" беше зададена на 9 водещи български архитекти и един дизайнер с над 10 години практика, като те имаха пълната свобода да интерпретират темата в рамките на лекция-дискусия с публиката. Събитието привлече аудитория от млади архитекти, дизайнери и инженери. Участници през 2018 година бяха: Иван Драгошински, Петър Торньов, Георги Кътов, Делчо Делчев, Борислав Буров, Светослав Тодоров, Димитър Караниколов, Пламен Братков, Ивайло Захариев и Николай Марио.  

Успехът на първото издание на форума събра през 2019 година архитектурни студиа с различен подход на работа и гледни точки, обединени от принципа, че добрата архитектура изисква смелост. Форумът беше под надслова БЕЗ ПАРИ. Темата отвори широко пoлe за дискусия - от архитектура с рециклирани материали и намеси, за които се работи про боно в ycлyгa на обществото, до темата със заплащането труда на архитекта. Участници през 2019 година бяха студиата: BUREAU XII, L6 Studio, E-Arch, I/О Architects, DESET Architects, Борислав Буров, ZOOM Studio & NiMa Design, Studio MODE, Transformatori, AEDES Studio.  

Форумът БЕЗ СТРАХ тази година ще се проведе на 13 и 14 май в преобразено за събитието главно фоайе на УАСГ. „С голяма радост и въодушевление искаме да ви съобщим, че тази година отново ще се съберем, за да поговорим за добрите примери за архитектура, дизайн и строителство и как те се постигат с необходима доза смелост“, казват от Conveyer.

Очаквайте подробности за предстоящото издание скоро, a дотогава може да си припомните предходните издания тук и на официалната страница на форума - www.nofear.bg.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Пловдив избра изпълнител за новото осветление на стадион "Локомотив"

Община Пловдив избра изпълнител за новото осветление на стадион "Локомотив"

Предвижда се то да бъде монтирано по козирките на новите трибуни, като напредва и строителството на централната

В Ракитово ще бъде изграден закрит плувен комплекс с минерална вода

В Ракитово ще бъде изграден закрит плувен комплекс с минерална вода

Съоръжението, към което ще има и сграда със СПА зони, ще се намира на терен в двора на училище “Св. Кл. Охридски”, като е предвидено и благоустрояване на имота

Планира се изграждане на фабрика за изчислителни мощности за изкуствен интелект край Пловдив

Планира се изграждане на фабрика за изчислителни мощности за изкуствен интелект край Пловдив

Миналия месец правителството одобри проект на Меморандум за намерения и разбирателство с Brinell Compute

Община Пловдив превръща сградата на БНБ във филиал на Археологическия музей

Община Пловдив превръща сградата на БНБ във филиал на Археологическия музей

Това е едно от премираните три предложения в международния конкурс „Трезор за идеи“ за идеен проект за предназначението на сградата

12 март е датата за официалното връчване на наградите ARCHINOVA ARCHITECTURE AWARDS 2025

12 март е датата за официалното връчване на наградите ARCHINOVA ARCHITECTURE AWARDS 2025

Достъпът до церемонията е безплатен за всички участници в конкурса, спонсори, партньори и членове на журито