Дигитална карта предлага информация за достъпността до обекти в Бургас на хора с увреждания

307

Тя е разработена от Иновационни системи – Бургас, с лесна навигация и изчистен дизайн


Кои от туристическите, историческите и културни обекти в Бургас са достъпни за хора с различни увреждания – тази информация вече е събрана на едно място онлайн. На Международния ден на хората с увреждания (3 декември) платформата стана активна на obektidostapnasreda.smartburgas.eu.

За всеки обект на дигиталната карта може да бъде открита информация дали е достъпен за хора с различни увреждания, неговата локация, контакти, както и аудио запис. Картата е двуезична – тя поддържа българска и английска версия. Предоставени са данни дали конкретният атракцион предлага специализирани цени на билети за хората с увреждания.

Платформата е изработена по Проект „Създаване на културно-информационна точка с достъпна среда за хора с двигателни увреждания в двора на Етнографски комплекс – Бургас“ и се финансира от Агенцията за хора с увреждания. Бенефициент по проекта е Общинско предприятие „Туризъм“ – Бургас.

Дигитализирането на картата ще позволи предоставяне на повече информация за обектите в нея и ще предостави възможност за своевременната ѝ актуализация в бъдеще. Картата ще бъде интегрирана към дигитален киоск, който ще бъде поставен в двора на Етно кафене и музей – Бургас. За хората със зрителни увреждания киоскът ще предлага гласова информация. Дигиталната карта може да бъде интегрирана към всеки уебпортал.

ОЩЕ НОВИНИ

Лесотехническият университет в София открива нов филиал в Бургас

Лесотехническият университет в София открива нов филиал в Бургас

Той ще е за обучение на студенти в професионално направление „Горско стопанство“

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Обновяват междублоково пространство в ж.к. "Дружба" 1 в София

Ще бъде реконструирана детска и ще бъде изградена фитнес площадка между блокове 123 и 124

Община Бургас започва ремонт на два от натоварените подлези в града

Община Бургас започва ремонт на два от натоварените подлези в града

Целта е да се повиши безопасността на преминаващите и да се подобри визията на двете съоръжения

Столичната община започва възстановяването на последното изцяло пресъхнало езеро в Южния парк

Столичната община започва възстановяването на последното изцяло пресъхнало езеро в Южния парк

След приключване на работата по „Безименно 4“ и „Тъмното езеро“ екипите на ОП “Паркове и градски градини” продължават с почистването на Скритото езеро

МРРБ одобри проекта за естакадата над "Копривщица" в Пловдив

МРРБ одобри проекта за естакадата над "Копривщица" в Пловдив

Започва изработването на подробния устройствен план и инвестиционния проект