Фотоволтаична система ще изгради ДКЦ 22 в София

97

Според изчисленията на ръководството, по този начин дружеството ще спестява около 6 600 лв. годишно от разходите за електричество


Столичният общински съвет одобри общинският Диагностично-консултативен център №22 да закупи и изгради със собствени средства в размер до 70 000 лв. фотоволтаична система в сградата на поликлиниката, която се намира на ул. „Н. Коперник“ №9.  Като мотиви в предложението се посочва, че само за три месеца електроенергията е поскъпнала със 70%, а в дългосрочен план прогнозните цени са с 50% увеличение спрямо месец юни т.г.

С фотоволтаичната система лечебното заведение ще може да се снабдява с необходимата за дейността си електроенергия, както и да продава излишната. Според изчисленията на ръководството на лечебното заведение, по този начин дружеството ще спестява около 6 600 лв. годишно от разходите за електричество. Освен това, с продажбата на излишната електроенергия ДКЦ 22 би могло да генерира и приходи.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

В нея ще се провеждат тренировки и занятия по борба, джудо, карате, бокс и други силови спортове

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

За целта има инвестиционно намерение за придобиване на имот с площ 6 825 кв. м, разположен в близост до бул. „Васил Левски“ и бившето АОНСУ

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Според инвеститора цинично звучат твърденията, че Благомир Коцев "не е бил наясно" с проектите на компанията, а ремонт на улици в града е финансиран от тях

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

Инвестиционният проект е изготвен през 2020 година и е дарен на района от група жители

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Те, както и теренът около тях бяха преотстъпени от държавата на общината, за да може на това място да бъде изградена многофункционална спортна зала