Иновативни и устойчиви продукти ще представи БАУМИТ на форум за екологично строителство

118

Събитието ще се проведе на 30 май в BAU Academy


Концепцията за еко хармоничните домове е визионерска и все повече навлиза в България. Тя съчетава най-доброто от традиционната архитектура с най-модерните зелени технологии, за да създаде хибридни жилищни комплекси, които се сливат с естествената си среда, като същевременно дават приоритет на устойчивостта, енергийната ефективност и модерния начин на живот.

По време на форума "Екохармонично строителство. Част 2: Енергоефективен дизайн на жилищни комплекси при ново строителство и реновация" акценти ще бъдат зелените практики в строителството, предварително изградени и модулни конструкции и 3D принтиране, умни сгради и адаптивното им използване, биофилен дизайн, сгради с нулева енергийна консумация и други.

В рамките на събитието инж. Петър Алипиев от „Баумит България“ ще представи „Иновационни и устойчиви продукти в съвременното строителство“:

Продукти за вътрешно приложение:

  • Алфа 2000 – течна замазка за подово отопление
  • Клима Уайт – варова мазилка
  • Клима Фино и Клима Финиш – варови шпакловки
  • Клима Колор – боя на варова основа
  • Йонит Фино и Йонит Финиш – шпакловки, които регулират влагата в помещенията
  • Йонит Колор – йонизираща въздуха боя

Продукти за външно и вътрешно приложение:

  • Интегрирана топлоизолационна система „ Опън“ с крайни покрития – Стар Топ и Кристал Сет
  • Ол Ин продукти – Солидо Е160 (Замазка) и Бетон, които се разбъркват заедно с опаковката

Форумът е в хибриден формат и ще се проведе от 09:30 часа на 30 май онлайн и на място в BAU Academy на бул. "Цариградско шосе" 319 в София.

Регистрирайте се за свободен достъп тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Тази събота ГОЛЯМАТА МАСА се завръща в столичния район "Оборище"

Тази събота ГОЛЯМАТА МАСА се завръща в столичния район "Оборище"

На 31 май улиците „11-ти август" и „Врабча" ще се превърнат в сцена за споделени моменти, култура и вкусна храна с първото за годината издание на инициативата

Започнаха обществените обсъждания за нов пешеходен мост между двете части на Южен парк над ул. "Бяла черква" в София

Започнаха обществените обсъждания за нов пешеходен мост между двете части на Южен парк над ул. "Бяла черква" в София

В международния конкурс за проект, проведен от Направление "Архитектура и градоустройство" през 2022 година, спечели архитектурното студио Boele от Чехия

Представят световния опит в опазването на паметници на културата във Френския институт в столицата

Представят световния опит в опазването на паметници на културата във Френския институт в столицата

Организатор е Фондация Novetus, чиято мисия е да насърчава изкуствата и занаятите и да допринася за опазването на историческото и културното наследство

Sofia Revit User Group отново събира BIM общността в София – първа среща на живо за годината

Sofia Revit User Group отново събира BIM общността в София – първа среща на живо за годината

Групата обединява архитекти, инженери, проектанти и ентусиасти, които използват или се интересуват от Autodesk Revit и Building Information Modeling

GROHE Eurosmart: Удобство, сигурност и стил за всяка баня и кухня

GROHE Eurosmart: Удобство, сигурност и стил за всяка баня и кухня

Серията смесители съчетава дизайн, иновации и функционалност, съобразени с индивидуалните нужди на потребителите