Изграждат скейт площадка на територията на градския парк в Раднево

365

Очаква се тя да бъде завършена до края на май или началото на юни, съобщи кметът Теньо Тенев


Приблизителната площ на скейт площадката в градския парк в близост до пешеходните му алеи е около 700 кв.м. Предвижда се тя да е за скейтборд, ролкови кънки, BMX байкинг и тротинетки за начинаещи и напреднали.

Проектанти на новия скейт парк са Blueprint Architects. „Радваме се, че за втори път проектираме скейт парк за дръзките любители на адреналина, които предизвикват гравитацията. Вдъхновен от предизвикателната градска среда с нейните характерни форми и препятствия, новият скейт парк в Раднево е мечта за децата и младежите в града и за нас е удоволствие да развихрим нашето въображение в реализацията му“, казват от студиото. Припомняме, че през 2020 година беше открита първата скейт площадка в Нова Загора по проект на Blueprint Architects.

 
Визуализации: Blueprint Architects

Изпълнител на „Инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за „Изграждане на скейт парк на територията на градски парк в гр. Раднево“ е „Инфра Билд Проект“ ЕООД – единствен участник в обществената поръчка, приключена през октомври миналата 2021 година. Стойността на договора е 230 800 лв.

ОЩЕ НОВИНИ

Започна изграждането на първия академичен кампус в страната - в Студентски град в София

Започна изграждането на първия академичен кампус в страната - в Студентски град в София

Кампусът около блокове 30 и 32 на Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП) ще се ползва от 2 100 студенти, 980 ученици от Професионалната гимназия по телекомуникации и 300 преподаватели и служители

Над 10 000 софиянци до момента гласуваха по програмата "Идеи за града" 2025

Над 10 000 софиянци до момента гласуваха по програмата "Идеи за града" 2025

 Гласуването за реализиране на проекти, предложени от гражданите, е отворено до 14 декември

Отбелязват с концерт и празнични пътувания 80 години железница до Добринище

Отбелязват с концерт и празнични пътувания 80 години железница до Добринище

На 9 декември 1945 година се открива последната построена отсечка от Родопската теснолинейка с дължина 6 километра

Богдана Панайотова изпрати открито писмо до Камарата на архитектите и Съюза на архитектите в България

Богдана Панайотова изпрати открито писмо до Камарата на архитектите и Съюза на архитектите в България

Главният архитект на столицата с отнети правомощия представя кратък отчет за извършената от нея работа до момента