Над 50 са културните събития на фестивала "Реките на София 2024" от 30 август до 1 септември

253

И тази година мястото е Перловска река, но този път в централната част на “Южен парк”


Инициативата на Фондация “Колективът” - "Реките на града", има за цел да вдъхнови дългосрочната трансформация на столичните реки. През последните години каузата набра голяма популярност и към този момент се провежда в 7 български града. По време на фестивала "Реките на София" ще се случат над 50 различни културни събития на различни спотове в зоната.

И в трите дни на фестивала са предвидени срещи под надслов "София говори": за "Иновация и предприемачество" (в петък в зона Работилници от 18:00 часа), "Завърнах се - що е то?" (в събота в зона Работилници от 14:00 часа), "Учители и родители в сътрудничество: Как да направим училището по-човеколюбиво?", "Транспорт и зелени решения в София" и "Многоликата София: С какво сме горди и за какво мълчим?" (в неделя от 10:30, 15:00 и 17:30 в зона Работилници).

Тази година като част от фестивала ще се проведе и конференция “Пулсът на Перловската река” - в петък в Топлоцентрала от 13:00 часа. Тя ще бъде с фокус върху развитието на известната столична река. В събитието ще вземат участие кметове на различни столични райони, градоустройствени експерти от Столична община, както и външни експерти, които заедно ще разискват възможното бъдеще на реката.

Друг акцент във фестивала е международният еко филмов фестивал "На брега", който ще се състои и в трите дни в Семейна зона от 20:30 часа. 

Събитието предлага и международната изложба “Реките на бъдещето”, която ще представи визиите за градските реки на 12 финалиста от международен артистичен конкурс. Награждаването ще е от 16:00 часа на Горска сцена в събота.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Кюстендил откри лапидариум, изграден в непосредствена близост до Римските терми

Община Кюстендил откри лапидариум, изграден в непосредствена близост до Римските терми

В него са експонирани ценни артефакти от периода II–III в. сл. Хр.

Ще поставят паметна плоча на арх. Бисер Хантов върху сградата на столичната улица "Оборище" 46

Ще поставят паметна плоча на арх. Бисер Хантов върху сградата на столичната улица "Оборище" 46

Тя е изработена от арх. Пламен Геков и инж. Георги Кадийски в партньорство със скулптора Валентин Старчев

Столичният общински съвет не прие доклада на кмета за новата структура на администрацията на общината

Столичният общински съвет не прие доклада на кмета за новата структура на администрацията на общината

Новата структура беше подкрепена от групите на „ПП- ДБ", „Спаси София", общинските съветници Вили Лилков от „Синя София", Карлос Контрера от ВМРО и независимият Ваня Григорова

До края на месеца във Варна може да видите изложба с пана на итaлиански дизайнерски продукти от 40-те до 90-те години на 20 век

До края на месеца във Варна може да видите изложба с пана на итaлиански дизайнерски продукти от 40-те до 90-те години на 20 век

Произвежданите предмети, предимно серийни, варират от миниатюрни елементи, предназначени за архитектурни интериори, до инфраструктура и обзавеждане на града