Обновяват и модернизират най-голямото основно училище в община Исперих - "Васил Априлов"

245

Ще бъдат приложени мерки за енергийна ефективност в двете сгради на училището, ще бъде осигурена съвременна материална база, иновативна STEM среда и достъпна архитектурна среда


Снимка: Община Исперих

Миналата година Община Исперих получи одобрение за финансиране на дейностите по процедура „Модернизация на образователна среда“ от Националния план за възстановяване и устойчивост. Планираните дейности в по-новата сграда на училището са за топлоизолация на покрива, подобряване на системата за отопление, модернизация на системата на осветление, изграждане на фотоволтаична инсталация, изграждане на асансьор, обособяване на тоалетна за лица с увреждания на всеки етаж, ремонт на подовата настилка в двата физкултурни салона, подмяна на вратите на класните стаи, обзавеждане с учителски бюра, столове и бели дъски.

За старата сграда се предвижда подмяна на дограма, топлоизолиране на покрив и външни стени, модернизация на системите за отопление и осветление, оформяне на пространства за STEM център на втория етаж. Пространствата ще бъдат обособени като „Център по природни науки, изследвания и иновации“, „Център за технологии в креативните науки“ и „Класна стая за креативни дигитални създатели“. Цялостното оборудване за тях ще бъде осигурено по друг спечелен проект, за който Основно училище „Васил Априлов“ има одобрена концепция и очаква да получи безвъзмездни средства.

ОЩЕ НОВИНИ

Представиха проект за изграждане на Индустриален парк "Ряховец"

Представиха проект за изграждане на Индустриален парк "Ряховец"

Теренът с площ от 302 111 кв. м се намира в Източна промишлена зона на Горна Оряховица непосредствено до летището и пътен възел "Честово"

Откриха HOLIDAY PARK Враца

Откриха HOLIDAY PARK Враца

Това е най-големият търговски комплекс в Северозападна България 

Обявена е обществената поръчка за проектиране и ремонт на спортна зала "Орловец" в Габрово

Обявена е обществената поръчка за проектиране и ремонт на спортна зала "Орловец" в Габрово

Обновяването ще допринесе за по-добри условия за провеждане на спортни състезания и събития, повишаване на енергийната ефективност и функционалност на съоръжението

Столична община ще ремонтира корекцията на р. Владайска в районите "Витоша", "Овча купел" и "Красно село"

Столична община ще ремонтира корекцията на р. Владайска в районите "Витоша", "Овча купел" и "Красно село"

Междувременно се провежда и проучване с анкета сред гражданите за бъдещото развитие на зелената зона около реката

С първа копка започна изграждането на нов учебен корпус към СУ "Сава Доброплодни" в Шумен

С първа копка започна изграждането на нов учебен корпус към СУ "Сава Доброплодни" в Шумен

Триетажната сграда ще вкючва 18 класни стаи за ученици в начален етап, специализирани кабинети, трапезария и асансьор