Община Пловдив организира ИДЕАТОН за подобряване качеството на въздуха

100

Най-добрите предложения ще имат реален шанс да бъдат осъществени на практика


На 9 и 10 юни в Пловдив ще се проведе събитието „Идеатон за въздуха: Кварталите на бъдещето“. Инициативата е на Община Пловдив и Purpose Climate Lab и цели да насърчи гражданското участие на различни заинтересовани страни по въпросите свързани с подобряване качеството на въздуха в града.

Стартът на двудневния идеен маратон ще бъде даден в 10:00 ч. във Висшето училище по агробизнес и развитие на регионите /Земеделски колеж/. По време на събитието участниците ще мислят над идеи, които да подобрят качеството на въздуха в Пловдив. Отборите ще бъдат водени от ментори, част от различни експертни институции и граждански организации, които ще им помогнат да стигнат не само до креативни, но и до практически ориентирани идеи. Завършените предложения ще бъдат представени на Община Пловдив във финалния ден на събитието, а най-добрите сред тях ще имат реален шанс да бъдат осъществени на практика.  

В рамките на инициативата всеки отбор ще мисли върху конкретна тема, свързана с качеството на въздуха, като гражданско участие и инициатива, транспорт, зелени площи, битово отопление, сътрудничество с научни институции, подкрепа от бизнеса и др. Обединяващата задача за отборите ще бъде да помислят как решенията, които взимат, могат да бъдат реално приложени на микрониво – например на улицата, в квартала и общността.  

Гражданите, които желаят да се включат в ИДЕАТОНА, могат да се запишат за участие тук.

ОЩЕ НОВИНИ

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Наградите се присъждат на всеки три години и отличават проекти, които запознават деца и младежи с архитектурата, градското пространство и изградената среда чрез образование и творчество

Община Пловдив отличи победителите в конкурса за най-красиво озеленено и поддържано междублоково пространство

Община Пловдив отличи победителите в конкурса за най-красиво озеленено и поддържано междублоково пространство

Първо място и ваучер на стойност 300 евро спечели междублоковото пространство при блок 311 в район „Тракия“

Българското архитектурно студио STARH спечели отличие Architizer A+Awards Popular Choice Winner

Българското архитектурно студио STARH спечели отличие Architizer A+Awards Popular Choice Winner

Проектът Elevation Tower е отличен в категория Unbuilt Transportation, като победителят е определен чрез публично гласуване в 14-ото издание на международните награди

Камарата на архитектите беше отличена с "Награда Варна" за проекта "Невидимият град"

Камарата на архитектите беше отличена с "Награда Варна" за проекта "Невидимият град"

Проектът създава дигитални и физически модели на изгубени архитектурни обекти от културно-историческото наследство на морската столица

Община Пловдив обяви конкурс за най-красиво озеленено междублоково пространство

Община Пловдив обяви конкурс за най-красиво озеленено междублоково пространство

Наградата за първо място в инициативата Пловдив в цвят е ваучер на стойност 300 евро