Община Сливен ремонтира покрива на сградата на минералните бани

593

Дейностите са стъпка към възраждане на комплекса


Приключи ремонтът на покривната конструкция на сградата на Сливенската минерална баня. Премахната е таванската плоча на двете крила. На нейно място е изградена нова стоманобетонна гладка плоча. Изпълнени са нови топлоизолация и хидроизолация на целия покрив и на куполите. Извършен е ремонт на покривното водоотвеждане, монтирани са нови водосточни тръби и улуци от ламарина с полиестерно покритие. Предвидена е мълниезащитна инсталация. Подобрени са наклоните на покрива за по-добро отвеждане на дъждовните води.

Източник: Община Сливен

На територията на Сливенски минерални бани Общината е собственик само на сградата на банята, а останалите терени са държавна собственост. Има и частни имоти. Дори парцелът, на който е разположена сградата на банята, беше съсобственост между държавата и общината, което възпрепятстваше предприемането на действия по реализацията на бъдещи инвестиционни намерения. Затова Община Сливен закупи дела на държавата и стана собственик на терена и сградите в имота.

ОЩЕ НОВИНИ

След ремонт бившият Дом на учителя в Русе вече е Международен младежки център

След ремонт бившият Дом на учителя в Русе вече е Международен младежки център

Сградата архитектурен паметник на културата се намира на ул. „Александровска“ 29

Подготвя се реставрация на фасадата и вътрешно преустройство на сградата на бул. "Цар Освободител" 2 в София

Подготвя се реставрация на фасадата и вътрешно преустройство на сградата на бул. "Цар Освободител" 2 в София

Историческата сграда със статут на културна ценност от местно значение е собственост на Конституционния съд 

Ще обновяват бившето училище "Ради Колесов" в Ямбол

Ще обновяват бившето училище "Ради Колесов" в Ямбол

След това сградата ще стане част от Общинския детски комплекс и отново ще бъде място за обучение, творчество и развитие на децата