Община Варна получава собствеността върху имоти за изграждане на новата учебна база за Математическа гимназия

564

Терените с обща площ 21 924 кв. м се намират на ул. „Андрей Сахаров“ 16 и ул. „Върба“


С решение на правителството Община Варна получава собствеността върху имоти - частна държавна собственост за изграждане на нова учебна база за Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“. Това съобщиха вчера от пресслужбата на Министерския съвет. Съгласно правителственото решение при нереализиране на предвидения обект до пет години от придобиването на имотите Община Варна ще трябва да ги прехвърли на държавата. Предвиден е ангажимент на областния управител на Варна да разработи механизъм за контрол, чрез който да осъществява периодични проверки за изпълнение на условията, при които имотите са прехвърлени на Община Варна.

Припомняме, че през януари Община Варна възложи изработване на инвестиционен проект за новата учебна база на математическата гимназия. Австрийското архитектурно студио Riegler Riewe Architekten беше избрано след провеждане на открита процедура през юли-август миналата година. Тя предложи да изработи идейния и технически проект за сумата от 680 000 лева без ДДС.

Новият математически кампус ще има модерна визия и ще е с разгърната застроена площ до 31 000 квадратни метра. Той се очаква да бъде като малък иновативен град с пет сгради в паркова среда. В тях ще има столова, библиотека, зали, STEM центрове, на покривите ще има озеленяване и соларни панели, предвидени са зони за спорт и паркинг.

ОЩЕ НОВИНИ

Отварят за движение бул. "Ал. Стамболийски" от бул. "К. Величков" до ул. "Западна" в София

Отварят за движение бул. "Ал. Стамболийски" от бул. "К. Величков" до ул. "Западна" в София

Продължава работа по прилежащите към сградите терени и локалните платна 

Готов е проектът за конструктивно укрепване на Централна минерална баня в София

Готов е проектът за конструктивно укрепване на Централна минерална баня в София

Според "Спаси София" обаче пари за същинската конструкция няма и не са предвидени

Установяват щетите от градушката в Националната гимназия за приложни изкуства "Тревненска школа"

Установяват щетите от градушката в Националната гимназия за приложни изкуства "Тревненска школа"

Извън това една година след пожара в гимназията административни процедури възпрепятстват ремонта на сградата

3 милиона евро от държавния бюджет ускоряват изграждането на училища и детски градини в София

3 милиона евро от държавния бюджет ускоряват изграждането на училища и детски градини в София

Проектите са в районите „Младост“, „Витоша“, “Студентски” и „Красно село“

Предстои възпоменателна изложба за арх. Кирил Бочков

Предстои възпоменателна изложба за арх. Кирил Бочков

Изложбата ще бъде открита на 21 май от 18:00 часа в Централния дом на архитекта в София