Откриват Небет тепе в Пловдив на 20 март

249

Туристическият обект ще се управлява от Регионалния археологически музей


Откриването на Небет тепе в Пловдив е насрочено точно за 20 март (четвъртък) в 11:00 часа, съобщи на пресконференция кметът Костадин Димитров. Вече има разрешение за ползване, след като държавната приемателна комисия е издала акт 16. 

Консервационно-реставрационни работи на Небет тепе приключиха още миналия септември. Вижте подробности за обекта ТУК.

Снимки: Citybuild.bg

Работата по Небет тепе е част от мащабния проект "По крепостните стени на Филипопол". Той включва подстъпите към хълма, както и Източната порта, която беше открита в края на миналата година. Стойността на общия проект възлиза на 9,3 млн. лв., като 5 млн. от средствата са отпуснати по ОП „Региони в растеж“, близо 2 млн. лв. са от Фонд „Устойчиви градове“, а останалите 2,3 млн. лв. са собствено финансиране.

Проектът се финансира по Оперативна програма "Региони в растеж". Общата му стойност е около 8 млн. лв., 6 милиона от които е безвъзмездното финансиране от европейските фондове.

 

ОЩЕ НОВИНИ

Готова е иновативната детска площадка "Космос" в Градския парк в Ямбол

Готова е иновативната детска площадка "Космос" в Градския парк в Ямбол

Тя е изградена върху площ от 230 кв. метра на мястото на част от старите скейт съоръжения

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Община Ардино търси мнения за бъдещия Младежки атракционен парк "Нилюфер"

Идейният проект е разработен от арх. Олег Николов и неговия екип, а инициативата е на кмета на Общината инж. Изет Шабан

Създават 3D модел на вече несъществуващата емблематична улица "Търговска" в София

Създават 3D модел на вече несъществуващата емблематична улица "Търговска" в София

Улицата с европейска архитектура е свързвала площада пред Царския дворец с този при Банята, а на нея са били разположени най-представителните магазини и кантори в столицата 

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Обновяват Дебърската градинка до Арменската църква в столицата

Проектант е студиото за градски дизайн и планиране Place.make (Плейсмейк)