Изпълненият с дневна светлина работен кампус на Eclipse в Дюселдорф

353

Основната цел на дизайна е привлекателна работна среда чрез прозрачност, отвореност към квартала и насърчаване на взаимодействието


Сградата е проектирана от UNStudio и HPP Architects. Тя е висока 60 метра и предлага около 27 000 м2 залято от светлина съвременно офис пространство с приблизително 1 200 работни места. В допълнение интериорът, който се простира на 16 етажа, съдържа отделни зони и атриуми за комуникация.

Сградата следва формата на обекта с триъгълен етаж и стои на двуетажен подиум, докато две сутеренни нива осигуряват вход за обслужване, доставка и паркинг.

Подиумната сграда с достъпна градина на покрива е свързана с долната част на съседна сграда.

Входът е подчертан с диагонално рамкирана стена с контрастиращи непрозрачни и прозрачни части.

Привидно плаващият обем на кулата се поддържа от триизмерна V-образна колона.

Влизането в сградата е чрез плавен преход отвън към фоайе, заседателни зали и ресторант. Тук централно разположен покривен прозорец осигурява дневна светлина и позволява вертикални гледки към южната част на фасадата на висото тяло. Принципът на главния вход се повтаря и на южната фасада, за да се свърже фоайето с откритата конферентна тераса от другата страна на подиума.

Поредица от атриумни пространства спираловидно се издигат нагоре по протежение на фасадата на сградата. Те свързват различни офиси и завършват в панорамна покривна градина, която може да се използва за социални събития.

Фасадите позволяват видимост отвън навътре, а отвътре навън рамкират живописни гледки към града. Подобните на лоджия атриуми предлагат неформални работни пространства и зони за почивка и срещи.

Отделните офиси имат отличен достъп до дневна светлина и са много гъвкави. Те са проектирани да позволяват адаптиране към отворени, затворени пространства или комбинация от тях.

Снимки: H.G. Esch

В допълнение към устойчивите мерки в самото проектиране, Eclipse е оборудван с технология, контролирана от сензори, които управляват различни функции. В резултат на това могат да бъдат постигнати до 200 тона CO2 годишно в сграда с такъв размер, което прави Eclipse равностойна изключително устойчива офис сграда. За Eclipse е планиран не само сертификат DGNB Platinum, но и DGNB Diamond.

Източник на снимката: realestate.union-investment.com

Клиент: Projektentwicklung GmbH, Düsseldorf
Дизайн: UNStudio и HPP Architects
Реализация: HPP Architects
UNStudio екип: Ben van Berkel с Andreas Bogenschütz и Christian Veddeler, Stefano Capranico, Pietro Scarpa, Hossam Badr, Elli Athanasiadou, Yutan Sun, Yuting Qian
HPP екип: Gerhard G. Feldmeyer, Matthias Faber, Christoph Ebert, Stephan Heimann, Christian Bergmann, Jingnan Pan, Benjamin Rösgen, Bärbel Walger, Oliver Wilms
Интериорен дизайн: Anika Hülser, Ilenia Martino
Конструкции: Nagaraj Ingenieure
Фасаден консултант: AMP Ingenieurgesellschaft mbH
Фасадна технология: Intecplan GmbH
Пожарна защита: Corall Ingenieure GmbH

ОЩЕ НОВИНИ

Започна строителството на спортна зала в двора на СУ "Софроний Врачански" в Пловдив

Започна строителството на спортна зала в двора на СУ "Софроний Врачански" в Пловдив

Залата ще разполага с комбинирани игрища за баскетбол, волейбол, футбол на малко поле, хандбал и бадминтон

Столична община ще поиска сградата на Банята в "Горна баня" да й бъде върната и предоставена за управление

Столична община ще поиска сградата на Банята в "Горна баня" да й бъде върната и предоставена за управление

Кметът на София и областният управител обсъдиха процедурата, по която ще бъде извършено прехвърлянето на сградата, за да може общината да пристъпи към подготовката на проект за ремонт

Културното наследство трябва да бъде обект на цялостна визия и стратегия за управление и развитие

Културното наследство трябва да бъде обект на цялостна визия и стратегия за управление и развитие

Според доклад на Екипът на София са необходими завишен контрол, поощряване на качествени архитектурни намеси, създаване на цялостна стратегия и рестартиране и подобрение на програма „Културно наследство“

Върховният административен съд отмени поръчката за инженеринг на нова сграда на СУ "Св. Патриарх Евтимий" в Пловдив

Върховният административен съд отмени поръчката за инженеринг на нова сграда на СУ "Св. Патриарх Евтимий" в Пловдив

Делото е образувано по жалба на Камарата на архитектите в България, която призовава публичните възложители да организират архитектурни конкурси, за да могат да бъдат избирани най-подходящите проекти