Възстановяват хижа "Планинарска песен" на Витоша

225

Kaufland България и ING Bank България отпускат по 5 000 лева за инициативата, като освен паричните суми, в ремонтните дейности ще се включат с личен труд доброволци от екипите им


Източник: Хижа „Планинарска песен”

Кауфланд България и ING Bank България ще финансират подобряването на туристическата инфраструктура на хижа "Планинарска песен". Това стана ясно на съвместно събитие на двете компании в столичните Хали. Целта е през следващата година хижата вече да е предпочитано място за работа извън офиса не само за служителите на Кауфланд и ING Bank, но и за други компании.

Хижа „Планинарска песен” e построена през 1970 година от Българския туристически съюз и хор „Планинарска песен”. Намира се сред иглолистна гора в местността Боерица в южната част на Национален парк „Витоша” на 1695 метра надморска височина. Представлява масивна сграда, открояваща се с остро скосени покриви в стил „Алпийски“. Разполага с механа, леглова база за 27-30 души и кухня. Непосредствено пред сградата на хижата има oформен амфитеатрален кът с пейки. До нея се стига по множество туристически маршрути, както и с автомобил по асфалтов път. Благодарение на сдружение БОХО™ и научния им проект за цялостна обсервация и мониторинг на околната среда в планинските райони в България, хижата има достъп до интернет.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Габрово обяви обществена поръчка за благоустрояване на крайречната зона

Община Габрово обяви обществена поръчка за благоустрояване на крайречната зона

Дейността в участъка между моста на ул. „Д-р Никола Василиади“ и моста на ул. „Христо Ботев“ е част от концепция за интегрирани териториални инвестиции 

Започна изграждането на парка със зона за мобилни каравани в квартал "Единадесети" в Момчилград

Започна изграждането на парка със зона за мобилни каравани в квартал "Единадесети" в Момчилград

Той ще се простира върху площ от 5 декара на ул. "Сан Стефано" близо до пътя за лесопарк "Момчил юнак"