Все още се търсят средства за възстановяване на водното огледало пред столичния хотел "Рила"

333

Като малка утеха - със съдействието на СО, почистихме силно замърсените плочки в градинката, казва кметът на район „Средец“ Трайчо Трайков


Снимка: район „Средец“

"Служебното МРРБ така и не предостави средства за възстановяване на водното огледало пред хотел "Рила", въпреки че проектът ни беше изрично записан в закона за държавния бюджет.  Центърът на София не им беше важен и не получихме нито стотинка от обещаното. Ще продължа да търся начин", коментира районният кмет на своята фейсбук страница.

Снимка: Citybuild.bg, януари 2023г.

Разрешението за строеж за възстановяване на водното огледало, монтаж на алейно осветление и видеонаблюдение в градинката при хотел „Рила“ ("Равин Гавриел Меркадо Алмоснино") беше издадено преди година. След години без каквито и да било действия по обновяването й с оправдания, че на мястото са необходими археологически разкопки, през 2023-а в пространството най-после бяха обновени зелените площи, настилките и парковата мебел. Градината е част от групов паметник на културата и разрешението за строеж е издадено след становище от Министерството на културата.

Ема Димитрова

ОЩЕ НОВИНИ

Четири "коридора" ще свързват зелените пространства на София с пътеките в планината

Четири "коридора" ще свързват зелените пространства на София с пътеките в планината

Подробен проект за това е изготвен от „Софияплан“, като част от инициативата на кмета Васил Терзиев "Визия за Витоша"

Над 10 000 софиянци до момента гласуваха по програмата "Идеи за града" 2025

Над 10 000 софиянци до момента гласуваха по програмата "Идеи за града" 2025

 Гласуването за реализиране на проекти, предложени от гражданите, е отворено до 14 декември

Отбелязват с концерт и празнични пътувания 80 години железница до Добринище

Отбелязват с концерт и празнични пътувания 80 години железница до Добринище

На 9 декември 1945 година се открива последната построена отсечка от Родопската теснолинейка с дължина 6 километра

Богдана Панайотова изпрати открито писмо до Камарата на архитектите и Съюза на архитектите в България

Богдана Панайотова изпрати открито писмо до Камарата на архитектите и Съюза на архитектите в България

Главният архитект на столицата с отнети правомощия представя кратък отчет за извършената от нея работа до момента