Започна благоустрояването на площад "Александър Стамболийски" в Тополовград
Проектант в част "Паркоустройство и благоустройство" е ланд. арх. Василена Тулешкова

Източник: Община Тополовград
В рамките на проекта за благоустрояването на площад "Александър Стамболийски" в Тополовград ще бъдат обособени паркова зона с център на плановата композиция нов фонтан. Предвижда се зона за отдих и социални контакти. Ще бъдат коригирани подходите съгласно новата композиция. В северната част на парка ще бъдат разположени съоръжения за фитнес. Запазва се спортната площадка, като към нея се предвиждат нови бетонови пейки за зрители.

На площада ще има кашпи, пейки, перголи, рекламни и информационни табели, кошчета за смет, велопаркинг. Елементите на обзавеждането ще бъдат разположени така, че да не затрудняват и възпрепятстват достъпа на ползвателите с увреждания. При съществуващата ограда се предвижда възстановяване на бетоновата основа, изработване на бетонова шапка и обличане на основата с кафяв клинкер.

Източник: Община Тополовград
За озеленяване ще бъдат използвани декоративни дървесни, храстови, тревни и цветни видове, които са подходящи за района на Сакар планина - за сравнителни високи средногодишни температури. С проекта се предвижда поливна система, предвид което е избрано по-богато видово разнообразие – основно местни или доказали се в нашите условия внесени видове. Предвижда се и осветление.

Източник: Община Тополовград
Настилките ще бъдат от кафяви бетонови плочи на циментово-пясъчен разтвор. Около фонтана се предвижда WPC настилка, имитираща дървена букова настилка. За естетическото оформяне на зелените площи ще бъде използван дървесен мулч в светла охра. Ще бъде изпълнена плочопътека от бетонови плочи в антично кафяво, имитиращи дърво. За бордюр ще бъдат използвани кафяви палисади на ниво терен. Проектът е финансиран по Националната инвестиционна програма. Изпълнители след обществена поръчка са "Еко Строй Проект" и "Стройконсулт".