Започна изграждането на втори търговски комплекс HOLIDAY PARK в София

1615

На разположение на клиентите ще има два хипермаркета и над 20 магазина и заведения


„Видеолукс Холдинг“, собственик на веригите "Технополис" и "Практикер", стартира изграждането на нов ритейл парк HOLIDAY PARK в София. Комплексът ще бъде разположен на бул. „Никола Мушанов“ 82 в район "Красно село". Комплексът ще разполага с над 31 000 кв.м търговска площ и ще осигури повече от 300 нови работни места. Ще има 400 безплатни паркоместа, както и зарядни станции за електромобили. „Видеолукс Холдинг“ ще изгради и дари 161 паркоместа на Столична община. На покривите на техномаркетите ще бъдат инсталирани фотоволтаични панели, които ще заменят по-голямата част от потреблението на електричество със „зелена“ енергия.

Снимка и визуализация: „Видеолукс Холдинг“

Очаква се търговският комплекс да отвори през пролетта на 2025 г. Това ще бъде втори ритейл парк на бранда в столицата. През октомври започна изграждането на HOLIDAY PARK Витоша, който ще се намира на Околовръстен път, в търговската зона до Ring Mall и IKEA.

ОЩЕ НОВИНИ

Показаха първите визии на новата общинска автогара във Велико Търново

Показаха първите визии на новата общинска автогара във Велико Търново

Обектът ще бъде изграден в местността „Качица“ - на мястото на старата токоизправителна станция и ще замести сегашната Автогара „Запад“

Предвижда се изграждане на физкултурен салон и разширение на сградата на 107. ОУ "Хан Крум" в столичния район "Лозенец"

Предвижда се изграждане на физкултурен салон и разширение на сградата на 107. ОУ "Хан Крум" в столичния район "Лозенец"

Общинският съвет одобри технико-икономическа оценка и даде съгласие за прилагане на намалени отстояния за проектиране

Започва реставрацията на приемното здание на жп гара Нова Загора

Започва реставрацията на приемното здание на жп гара Нова Загора

В петък беше подписан договорът за изпълнение на втория етап от проекта за реконструкция на гаровия комплекс