"Арко студио" и "Комихрис" получиха награди "Пловдив"

422

Отличията са в разделите „Архитектура и естетизация на градската среда“ и „Опазване на културното наследство и съхраняване на паметта“


На тържествена церемония в Драматичен театър „Н. О. Масалитинов“ – Пловдив на 23 май бяха обявени тазгодишните носители на престижната Награда „Пловдив“ – най-високото отличие, което се връчва на заслужили деятели на пловдивската култура. Началото на тази традиция е поставено през далечната 1969 година. Оттогава до днес всяка година в навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, кметът на Пловдив връчва престижното отличие на творци, творчески колективи, културни, образователни и други институции за конкретно произведение, събитие или факт с реален принос за развитие на културния живот на Пловдив, реализирани през предходната година. Награди „Пловдив“ се присъждат по една в 12 категории, а специалната награда за цялостен принос се определя от кмета на града. Победителите получават статуетка, диплом и парична премия.

В раздел „Архитектура и естетизация на градската среда“ наградата получиха арх. Петко Костадинов, арх. Росица Митева, арх. Ангел Чуруков и арх. Иван Костадинов от "Арко студио" ООД за реставрация и реновиране на Градската художествена галерия в Пловдив на ул. „Съборна“ 14А.

В раздела „Опазване на културното наследство и съхраняване на паметта“ отличието взе „Комихрис“  ООД – за реставрация и консервация на сградата на ул. „Отец Паисий“ 13 (хотел „Вила Флавия“). За същия обект в раздел „Архитектура и естетизация на градската среда“ бяха номинирани арх. Иван Щерев със сътрудник арх. Галя Кръстева ("Архитектурно-дизайнерско студио").

ОЩЕ НОВИНИ

В Шумен подготвят терена на бившия Танков полк за обособяването му като парк за спорт и отдих

В Шумен подготвят терена на бившия Танков полк за обособяването му като парк за спорт и отдих

В момента се премахват опасни дървета и инвазивни растителни видове и се почистват земни маси и строителни отпадъци

Община Варна обяви обществена поръчка за обновяване и модернизация на Летния театър

Община Варна обяви обществена поръчка за обновяване и модернизация на Летния театър

Комплексът е в Морската градина – територия със статут на културно-историческа защита, затова дейностите ще бъдат съгласувани с Министерството на културата и НИНКН

Регионалният министър: В България е действала национална, местна и международна олигархия

Регионалният министър: В България е действала национална, местна и международна олигархия

В случая с незаконното строителство в местността Баба Алино край Варна виждаме тази връзка, но паралел може да се направи и с АМ „Хемус“, каза Иван Шишков

Община Пловдив отличи победителите в конкурса за най-красиво озеленено и поддържано междублоково пространство

Община Пловдив отличи победителите в конкурса за най-красиво озеленено и поддържано междублоково пространство

Първо място и ваучер на стойност 300 евро спечели междублоковото пространство при блок 311 в район „Тракия“