Българската асоциация за изолации в строителството ви кани на петия национален Ден на обновяването

375

Събитието е посветено на устойчивото обновяване на сградния фонд в България чрез политики за енергийна ефективност, които осигуряват устойчивост, качество и предвидимост


На 13 ноември в хотел „Хемус“ в София и онлайн Българската асоциация за изолации в строителството (БАИС) ви кани на петия национален Ден на обновяването. Събитието ще бъде открито с национална кръгла маса за финансиране на инвестиции за енергийна ефективност. Водещи местни и международни експерти ще представят актуални програми и ще обсъдят европейските цели и предизвикателства в декарбонизацията. Ще бъдат разгледани успешни примери от Европа и български общини.

Една от ключовите панелни дискусии на деня ще разгледа концепции и нови подходи в енергийната ефективност на сградите в контекста на обновената Директива за енергийните характеристики. Ще бъдат засегнати въпроси като дефиницията на „нулевоемисионни сгради“, необходимите законодателни промени и подходящите строителни материали и нови алтернативи.

На 14 ноември събитието ще открие XVIII Национална конференция на Асоциацията на българските енергийни агенции. Програмата ще включва образователни проекти и обучения за прехода към чиста енергия, както и теми, свързани с енергийна бедност, енергийни общности и комплексно обслужване. Конференцията ще завърши с представяне на бъдещи инициативи за устойчиво развитие в енергийния сектор.

Организатори са Българска асоциация за изолации в строителството (БАИС), Център за енергийна ефективност ЕнЕфект, Общинска мрежа за енергийна ефективност ЕкоЕнергия, Коалиция “Да обновим България” и Асоциацията на българските енергийни агенции.

Източник: БАИС

ОЩЕ НОВИНИ

Ожесточени са споровете за изграждането на детска градина върху зелена площ в район "Красно село" в София

Ожесточени са споровете за изграждането на детска градина върху зелена площ в район "Красно село" в София

Мястото с десетилетни дървета е наричано от жителите „полянката с бабуната“ или „снежната пързалка на „бабуната”  

В София се провежда първото издание на климатичния "ЖЕГА ФЕСТ"

В София се провежда първото издание на климатичния "ЖЕГА ФЕСТ"

Събитието събира на площад „Бански“ над 35 организации, университети и компании, за да покажат начини за по-устойчив град

Откриха новата спортна зала в Троян

Откриха новата спортна зала в Троян

Съоръжението е реализирано по Националната програма за споделено финансиране на инвестиционни спортни проекти на Министерството на младежта и спорта

Напредва изграждането на стадион "Българска армия" заедно с озелененото пространство пред него

Напредва изграждането на стадион "Българска армия" заедно с озелененото пространство пред него

Подробният устройствен план на Борисовата градина, който се обсъжда финално в момента, не допуска обособяване на паркоместа