Довършват новия корпус на 28 СУ АЛЕКО КОНСТАНТИНОВ в София

308

В него са предвидени 9 класни стаи, многофункционална зала за събития и административни стаи


Новият триетажен корпус е изграден на мястото на стара едноетажна сграда с етернитови панели. В момента се изпълняват дейности по фасадно оформление, както и вътрешни довършителни дейности. Направен е проект за изпълнение на интериора и обзавеждането, за което в момента се прави процедура, съобщиха от училището.  

Сградата е решена с атриумно пространство, в което акцент са новите осветителни тела, съчетани с фасадното остъкляване. Осигурени са системи за сигурност, за пожароизвестяване, видеонаблюдение, озвучаване. Поставено е LED осветление. В класните стаи са предвидени интерактивни дъски, а в актовата зала ще има видео стена. На част от интериорните стени ще бъдат нарисувани графити, свързани тематично с патрона на училището – Алеко Константинов.  

Предвидено е обновяване и на двора, където ще има игрища за минифутбол, комбинирано с игрище за волейбол, бадминтон, баскетбол, спортна площадка с гимнастически уреди.  Ще се извърши и озеленяване на зелените площи.  Предстои изпълнение на дейностите, предвидени за прилежащото към училището дворно пространство и изграждане на топлопроводно отклонение.  

Предвидено е за съществуващата сграда на 28. училище да бъдат изпълнени мерки за енергийна ефективност, обновяване на ел. и ВиК инсталациите, както и изграждане на нова ограда на училищния двор. Към момента се извършва процедура за избор на изпълнител. С приключване на строително-монтажните дейности училището ще премине на едносменен режим на работа.  

Снимки: СО

Съществуващата сграда на 28. училище е включена в проект „Изграждане, основен ремонт/реконструкция на 3 училища на територията на Столична община” по процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ „Изпълнение на Интегрирани планове за градско възстановяване и развитие 2014-2020”, ОП „Региони в растеж”.

ОЩЕ НОВИНИ

Строят се нова офис сграда и складова база в Благоевград

Строят се нова офис сграда и складова база в Благоевград

Инвестицията на фирма „Скай оптик“ обхваща 1 300 квадратни метра застроена площ близо до Траурен център "Мемориал"

Изграждат новия спален корпус в Академията за таланти в казанлъшкото село Розово

Изграждат новия спален корпус в Академията за таланти в казанлъшкото село Розово

Проектът навлиза в четвъртия от общо шест етапа, представляващ предпоследната фаза преди завършването на сградата

Готов е проектът за новия храм в Белоградчик

Готов е проектът за новия храм в Белоградчик

Реалното строителство започва през пролетта

Туристическата карта POSTWAR SOFIA показва по нов и изненадващ начин архитектурата на София, построена след Втората световна война

Туристическата карта POSTWAR SOFIA показва по нов и изненадващ начин архитектурата на София, построена след Втората световна война

Картата е създадена от Общинско предприятие „Туризъм“ (Visit Sofia) в партньорство с Фондация „Ново архитектурно наследство“ (НАН) 

В ход е идеята за нов православен храм в района на гробищния парк на Созопол

В ход е идеята за нов православен храм в района на гробищния парк на Созопол

Проектът ще бъде официално представен пред обществеността при обсъждането на бюджета