Изграждат открит спортен комплекс в Хасково

445

Той ще разполага с игрища, зони за отдих, пешеходни алеи и ново озеленяване


Имотът с идентификатор 77195.31.53 в Хасково се намира в м. Казан Топра и е с площ 22 492 кв. м. В новия спортен комплекс са предвидени игрища за футбол, баскетбол и волейбол, два тенис корта и голямо игрище за плажен волейбол и хандбал. Предвидени са огради с мрежи, разчертаване и спортно оборудване. Ще бъде направено и осветление за удължаване на времето за ползването на игрищата. Предвидени са и тоалетни със съблекални, чешма с питейна вода и достъпна архитектурна среда.

Осигурен е автомобилен достъп до предвидените места за паркиране в комплекса и до пътната връзка на новопроектирана улица - двупосочна, с обща ширина на двете платна 6 метра и два тротоара. Визии на проекта на комплекса не са публикувани в съобщението на общината.

С изграждането на комплекса ще се разшири новата спортна зона на Хасково, която започна с изграждането на плувния комплекс на ул. „Панорама“. Следващата стъпка до цялостното преобразяване на тази част на града е ремонт на старата сграда, която ще бъде превърната в зала за джудо.

Изграждането на новия спортен комплекс в Хасково се осъществява след споразумение между МРРБ и Община Хасково за финансова подкрепа за реализацията на проекта. Изпълнител след обществена поръчка на инженеринг е ДЗЗД "Хасково спорт". Общата стойност за изпълнение на всички дейности е 1 942 500 лева без ДДС. Срокът за изпълнение на строителството е 180 календарни дни, считано от 7 октомври.

ОЩЕ НОВИНИ

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

Инвеститорът в Баба Алино атакува в съда премахването на оградата около обекта

С жалбата е направено и искане за спиране на незабавното изпълнение на заповедта на Регионалната дирекция по горите  

Представят плана за действие за реализацията на Зеления ринг на София

Представят плана за действие за реализацията на Зеления ринг на София

Може да присъствате на място от 17:30 часа днес в Топлоцентрала или да гледате на живо в профилите на Столична община, Визия София и Софияплан

SORENDA: Пазарът на имоти се успокоява, но цените остават високи

SORENDA: Пазарът на имоти се успокоява, но цените остават високи

Строителната себестойност продължава да расте заради по-скъпи материали, труд и енергия, част от инвеститорите вероятно ще отлагат нови проекти заради несигурност около разходите и пазара.

Зоната около Сточна гара в София отново заживява с културна програма, работилници и международен форум

Зоната около Сточна гара в София отново заживява с културна програма, работилници и международен форум

Фокус на инициативата тази година е възможната трансформация в парк на 80 хектара железопътни територии

Ожесточени са споровете за изграждането на детска градина върху зелена площ в район "Красно село" в София

Ожесточени са споровете за изграждането на детска градина върху зелена площ в район "Красно село" в София

Мястото с десетилетни дървета е наричано от жителите „полянката с бабуната“ или „снежната пързалка на „бабуната”