Лични работни пространства около отворена зона за сътрудничество

254

Преобладаващите дървесни финиши в комбинация с премерената цветна тоналност на обзавеждането внася уют в офиса като деликатен контраст на корпоративната идентичност на пространството


GTC е инвестиционна компания, занимаваща се с изграждане на офис и търговски сгради в Европа. Тъй като компанията е инвеститор и собственик на Advance Business Center в София, в който се намира и офис пространството, целта е то да се превърне в своеобразен шоурум. Cache atelier (проектант арх. Мила Иванова и сътрудник арх. Цветомир Павлов) внедрява оформление, включващо отделни офиси за различните отдели, разположени около отворена зона за сътрудничество и срещи, която се явява продължение на рецепцията. Тази просторна зона е проектирана да улеснява както официални, така и неформални събирания.

Разгръщането на линеарната структура в интериора позволява вграждането на скрити обслужващи помещения. Като контрапункт са използвани видими инсталации с подчертано индустриално усещане - стратегически изложени елементи, метални акценти и бетонни тавани.

Архитектите включват дървена облицовка в целия офис, за да внесе топлина и визуален акцент. Растерът имитира фасадата на сградата и е още един елемент, поддържащ фината връзка между бизнеса на клиента и неговото офис пространство.

Дървената облицовка е естетически издържана и носи своята функция, като дискретно интегрира врати към някои сервизни помещения. Този елемент осигурява единно усещане, като същевременно осигурява лесен достъп, без да прави компромис с цялостната естетика.

Личните офиси предлагат усещане за индивидуалност и уединение. Всяко пространство е пригодено да отговаря на уникалните нужди и предпочитания на обитателя си, с достатъчно естествена светлина от големи прозорци, регулируеми ергономични мебели и персонализирани елементи.

Проектът дава приоритет на устойчивостта и екологичната отговорност. От използването на възобновяеми материали за строителството до прилагането на интелигентни технологии за пестене на енергия и разумни практики за управление на отпадъците, дизайнът включва устойчиви практики на всеки етап.

Офисното пространство е съобразено с благосъстоянието и комфорта на своите обитатели - чрез включването на елементи като естествено осветление и успокояващи цветови палитри. Дизайнът позволява достатъчно естествена светлина и оптимална акустика, създавайки комфортна работна среда.

Снимки: Cache atelier

Българската ландшафтна компания за интериорно и екстериорно озеленяване и технологични иновации Botanic Lab превърна пространството в по-зелена и по-здравословна среда за работа благодарение на растенията. Избрани са подходящи антрацитени и сиви цилиндрични керамични кашпи, които да подхождат на интериорните решения. Най-големият растителен акцент е позициониран в зона рецепция - тъй наречената "жива стена" - метална конструкция с увивна растителност от Scindapsus. Площта на озеленяването в офиса на GTC от Botanic Lab e 450 м2.

Снимки: Botanic Lab

Източници: cacheatelier.net, botaniclab.bg, dibla.com и baa.kab.bg

ОЩЕ НОВИНИ

Френският институт в България организира семинар "Изкуства на огъня: Керамика и стъкло"

Френският институт в България организира семинар "Изкуства на огъня: Керамика и стъкло"

Семинарът на 20 ноември е третият от поредицата в рамките на проект „Културни и творчески индустрии"

Апартамент, вдъхновен от Родопите

Апартамент, вдъхновен от Родопите

Проектантите създават атмосфера и усещане, съчетавайки историческия и съвременния пласт

Нова сграда към VII СУ "Кузман Шапкарев" в Благоевград беше официално открита

Нова сграда към VII СУ "Кузман Шапкарев" в Благоевград беше официално открита

Постройката е на 3 етажа с 9 класни стаи и разполага с кабинети за изучаване на изкуствения интелект, професии на бъдещето и електронни библиотеки

Ще обособяват три STEM кабинета със зони за почивка и комуникация в ОУ "Св. Климент Охридски" в Павликени

Ще обособяват три STEM кабинета със зони за почивка и комуникация в ОУ "Св. Климент Охридски" в Павликени

Модернизацията на училището включва още енергоспестяващи мерки и изграждане на достъпна архитектурна среда