Откриха обновения Летен театър и НЧ "Братя Грънчарови – 2002" в Горна Оряховица

337

Авторски надзор изпълнява Обединение ДЗЗД „Горна Оряховица 2015-2020“, а изпълнител е фирма „Енел строй“


Сградата, в която се помещава НЧ „Братя Грънчарови – 2002“, е строена през 1977 година. Лошото й състояние наложи извършване на цялостна реконструкция и модернизация на обекта. След обществена поръчка, включително и за авторски надзор, беше направена реконструкция на сградата и откритата сцена. На първото ниво на сградата са разположени зали за репетиции и тренировки, складове, съблекални и санитарни възли. На второто ниво се помещават административни офиси, кръжочни помещения и подготвителни с изходи към сцената, две от които се използват и за репетиционни. За да се осъществи достъпът на хора в неравностойно положение, е монтиран асансьор, както и достъп до основната част на амфитеатъра - чрез рампа.

Амфитеатърът разполага с 1 875 седящи места и още 20 за хора със затруднено придвижване. Подходът към амфитеатъра ще се осъществява през две групи входове от северозапад и югоизток. Изградена е сграда за билетен център, сервизни помещения и две търговски помещения, които ще бъдат отдавани под наем. Извършена е подмяна на настилката, монтаж на нови седалки, нова озвучителна система, ново електросценично осветление. Въведени са енергоспестяващи мерки – изолация на външните стени, покрива, подмяна на дограмата и на осветителните тела. Съществуващата сцена вече има покритие, което ще позволява използването й при неблагоприятни атмосферни условия. Разчистен и облагороден е теренът и съществуващите алеи около сградата.

Близо 250 са самодейците, които репетират в НЧ „Братя Грънчарови – 2002“, като половината от тях са деца от 5 до 16 години. Всички те вече ще работят в изцяло обновена среда, а на сцената, освен домакините, ще могат да се изявяват артисти от цялата страна и гости от чужбина. Първият концерт в обновения Летен театър е тази вечер - на Веселин Маринов.

Снимки: Община Горна Оряховица

Проектът „Обновяване и модернизация на културна инфраструктура гр. Горна Оряховица“ за обект „Реконструкция, модернизация и въвеждане на мерки за енергийна ефективност, включително обзавеждане и оборудване на сградата на НЧ “Братя Грънчарови-2002“, е на стойност 4,6 млн. лв. Финансирането е осигурено чрез безвъзмездна финансова помощ по ОП „Региони в растеж“, Европейски фонд за регионално развитие, средства от финансов инструмент и собствено участие на общината.

ОЩЕ НОВИНИ

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

Община Сандански започва проектиране на тренировъчна зала в Спортното училище

В нея ще се провеждат тренировки и занятия по борба, джудо, карате, бокс и други силови спортове

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

Община Русе търси мнението на хората за изграждането на търговски парк в кв. "Дружба" 3

За целта има инвестиционно намерение за придобиване на имот с площ 6 825 кв. м, разположен в близост до бул. „Васил Левски“ и бившето АОНСУ

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Кметът на Варна подписа първата заповед за премахване на незаконното строителство в местността Баба Алино

Според инвеститора цинично звучат твърденията, че Благомир Коцев "не е бил наясно" с проектите на компанията, а ремонт на улици в града е финансиран от тях

Нови карти показват достъпните туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

Нови карти показват достъпните туристически маршрути на Варна за хора с двигателни затруднения

В картите са обозначени основните културни, исторически и архитектурни обекти по трасето, както и информация, улесняваща достъпа до тях

Завършена е Фаза 1 на "Лозен Тех Парк"

Завършена е Фаза 1 на "Лозен Тех Парк"

Проектът поставя началото на нов високотехнологичен бизнес парк в подножието на Лозенската планина, създаден с фокус върху съвременна работна среда, устойчивост и връзка с природата, казват от ИПА  

Със снеговалеж през юни беше открита изложбата ПСЕВДОПРИРОДА 2.0 в Пловдив

Със снеговалеж през юни беше открита изложбата ПСЕВДОПРИРОДА 2.0 в Пловдив

Адаптираната версия на българския павилион от Венецианското биенале по архитектура миналата година може да видите до 15 август в Регионалния етнографски музей