Продължава спрялото строителство на новата детска градина в Горна баня

1294

Тя е една от малкото в страната, която ще бъде изградена след архитекурен конкурс


След драстичното поскъпване и проблеми с доставките на строителни материали по настояване на избрания изпълнител дейностите по изграждане на новата детска градина в столичния квартал „Горна баня“ бяха временно спрени след акт 14. През септември те бяха възобновени  – след актуализация на финансирането. Градината ще се намира в пространството между ул. „Никола Милев", ул. „Синьо езеро" и ул. „Перуника". Към 6 октомври сградата е свързана към ВиК мрежата, изградени са водомерните и канализационни шахти, изгражда се вътрешната канализационна мрежа. Работи се по покривната конструкция и фасадите на сградата, изграждат се вътрешните електро трасета и изводи. Направени са вертикалните и хоризонтални трасета на канализационните клонове по етажите. Поръчана е и се изготвя металната облицовка на сградата. Монтират се компонентите и се изграждат трасетата за вентилацията и климатизацията.

От "Тилев архитекти" са се съобразили с формата на имота и изложението. Въведени са ритъм и цветност, детските групи са обособени в двуетажни къщички, за да може средата да е близка до домашната. Зад къщичките има сграда с обслужващи функции. Градината е с два входа - главен и вход за яслени групи, и ще разполага с физкултурен салон и площадки за игра с по две зони. Отделно е предвидено игрище. Входното фоайе ще е цветно, като в проекта е предвидено децата да могат да слизат от втория етаж чрез пързалка. Изпълнител на строителството е фирма „Радми 90“ ООД, а стойността на обекта е малко над 5 милиона лева. Очакваше се новата детска градина да отвори през първата половина на 2022 година. Вижте подробности за проекта тук.

Според изпълнителя работата по обекта няма да спира дори през зимните периоди, за да може да се завърши максимално бързо. Новата детска градина ще бъде за 6 групи, което ще увеличи местата в района с повече от 130.

ОЩЕ НОВИНИ

Съвременни тенденции в проектирането на носещи стени с YTONG

Съвременни тенденции в проектирането на носещи стени с YTONG

Продуктите съчетават здравина, топлоизолация и бърз монтаж

До края на следващата година ще бъде изготвен Националният план за саниране на сградния фонд у нас

До края на следващата година ще бъде изготвен Националният план за саниране на сградния фонд у нас

След одобрението му се предвижда до 2050 година санираните сгради в страната да бъдат най-малко 60%, заяви зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова

Над 600 милиона лева са разплатени на общините досега по Инвестиционната програма

Над 600 милиона лева са разплатени на общините досега по Инвестиционната програма

Предстои разплащане на аванси по проектите през Българската банка за развитие

В село Бенковски откриха първата у нас пречиствателна станция за четвъртично пречистване на отпадъчни води

В село Бенковски откриха първата у нас пречиствателна станция за четвъртично пречистване на отпадъчни води

Пилотния проект позволява пречистването на така нареченото „микро-замърсяване“, едни от най-фините и трудно уловими замърсители в природата

Националната асоциация на строителните предприемачи: Секторът е водещ двигател на икономическия ръст у нас

Националната асоциация на строителните предприемачи: Секторът е водещ двигател на икономическия ръст у нас

Във връзка с основни проблеми като паркирането, трафика и замърсяването на въздуха от НАСП заявяват, че сега спецификите на материалите е различна, процесите се случват значително по-бързо, машините са по-ефективни и комуникацията е оптимизирана