Сградата на градския стадион "Тунджа" в Ямбол е с нов облик и енергийно ефективна

386

Допълнително извън обхвата на проекта е подменена тревната настилка на футболния терен


Източник: Община Ямбол

Завърши основният ремонт на 75-годишната сграда на градския стадион „Тунджа“ в Ямбол. Сградата вече е с нова топлоизолация, подменена дограма, нова фасада, модерна климатична система и фотоволтаична инсталация за собствено потребление. Обектът е изпълнен по мярката „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“, финансирана по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост.

Допълнително е подменена тревната настилка на футболния терен. Тя вече се коси регулярно и скоро се очаква стадионът да бъде готов да приема домакинските мачове на ФК „Ямбол 1915“.

Община Ямбол подготвя и проект за изграждане на нови трибуни и козирка на стадионаа. При одобрение за реализацията му ще са необходими около 1 800 000 лв., като участието на Общината ще бъде в размер на 20%. През 2023 г. на трибуните на стадиона бяха монтирани 2000 нови седалки, но това не е достатъчно. Изградената през 1979 г. лекоатлетическа писта беше заменена през 2022 г. с изцяло нова – с осем коридора, подобна на пистите на Олимпийския стадион в Осло.

Освен от футболните клубове, стадионът се използва и от клубовете по баскетбол, волейбол, борба, бокс, джудо, карате, кикбокс, вдигане на тежести и лека атлетика.

ОЩЕ НОВИНИ

Започва преобразяването на площадното пространство пред емблематичното кино "Космос" в Пловдив

Започва преобразяването на площадното пространство пред емблематичното кино "Космос" в Пловдив

Разработката е на проектантско бюро „Тектоника-Б“, като основен акцент е запазването на автентичния архитектурен облик на сградата, съчетан със съвременна визия на публичното пространство

Имотека: До 10% ръст на цените на жилищата в София през първото полугодие

Имотека: До 10% ръст на цените на жилищата в София през първото полугодие

Балансът между търсене и предлагане се изравнява, купувачите вече търсят отстъпки, макар и в условията на високи цени

Допълнителната растителност в новото парково пространство в центъра на софийското село Житен ще бъде засадена в края на октомври

Допълнителната растителност в новото парково пространство в центъра на софийското село Житен ще бъде засадена в края на октомври

Това отговаря кметът на район „Нови Искър“ Владислав Владимиров на въпрос на Citybuild.bg относно липсващото по задание озеленяване