Областна администрация София-град и Столична община подписаха договора за прехвърляне на правото на собственост на стадион "Георги Аспарухов"

637

С това се придвижва възможността Общината да си партнира с ПФК "Левски" в процеса по изграждането на ново съоръжение за „сините“


Вчера официално беше подписан договорът за безвъзмездно придобиване на правото на собственост на стадион "Георги Аспарухов" от Столична община. След решението на Столичен общински съвет (СОС) за прехвърляне собствеността към от държавата към Общината, Областна администрация София-град започна процедурите. На 19 ноември областният управител на София-град Стефан Арсов е издал заповедта за прехвърляне на стадион "Георги Аспарухов".

Предстои предаване на владението на имотите между представители на Областната управа и Столичната община. Столичната община ще изпрати договора на район „Подуяне“ за съставяне на актове за публична общинска собственост на новопридобитите имоти и тяхното вписване в Службата по вписванията. Столичният общински съвет ще определи как, на кого и за какъв срок да предостави имотите за ползване.

ОЩЕ НОВИНИ

В Свищов вече са построени трите нови сгради за трите социални услуги

В Свищов вече са построени трите нови сгради за трите социални услуги

Услугите са за лица с физически увреждания, за лица с интелектуални затруднения и за лица с увреждания и техните семейства

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Обявиха резултатите от шестото издание на международните награди на UIA Golden Cubes Awards

Наградите се присъждат на всеки три години и отличават проекти, които запознават деца и младежи с архитектурата, градското пространство и изградената среда чрез образование и творчество

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

В столичния "Младост 1" започва изграждането на малък парк в междублоково пространство

Инвестиционният проект е изготвен през 2020 година и е дарен на района от група жители

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Разрушаването на изоставените стари казарми в Монтана ще започне в края на месеца

Те, както и теренът около тях бяха преотстъпени от държавата на общината, за да може на това място да бъде изградена многофункционална спортна зала

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Проектът предвижда обновяване на настилки, таванни конструкции и общи части в спортното съоръжение

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

Сградата с капацитет за около 30 души е разположена в двора на съществуващия дом на ул. "Гоце Делчев" 55