Производствената база на най-големият инвеститор в община Симитли се разширява с още един завод

835

Новата база на стойност 5 млн. лева ще бъде изградена върху площ от 3 500 кв. метра в производствената зона, като около 700 кв. метра ще бъдат офис зали, а останала част - производствена площ


Снимка: Симитли Инфо

Марели Системс (Mareli Systems) изгражда още един завод, изцяло за производство на термопомпи въздух-вода за отопление и охлаждане. „До момента сме инвестирали над 40 млн. лв. в производството на щадящи атмосферата уреди за отопление, благодарение на които пазим околната среда, като са сведени почти до нула вредните въглеводордни емисии и емисиите на фини прахови частици. Ще работим и занапред така, затова  разширяваме базата за да усъвършенстваме нашето производство“, казва управителят на фирмата Георги Чимев. Предвижда заводът да бъде пуснат в експлоатация през юни 2024 година.

Фабриката произвежда основно камини и котли на пелети и е предимно експортно ориентирана, изнася за повече от 18 държави в Европа и света. През последните години приходите на Mareli Systems растат и компанията на два пъти попада в класацията на „Капитал“ - „Гепард“ на най-динамичните малки и средни фирми в сектора на машините и оборудването.

Миналата година Mareli System получи Сертификат за инвестиция клас „А“ за увеличаване на обема на производството на камини и разширяване на производствената гама чрез започване на производство на термопомпи въздух-вода за отопление и охлаждане и конвектори за отопление и охлаждане.

ОЩЕ НОВИНИ

Стартира вторият етап от реконструкцията на част от парка "Кирил Ракаров" в Павликени

Стартира вторият етап от реконструкцията на част от парка "Кирил Ракаров" в Павликени

През първия етап е ремонтирано построеното през 70-те години изкуствено езеро (водно огледало) с изграждане на кей за водни колела

Решения за сградно обновяване и енергийни общности ще обсъждат на конференция

Решения за сградно обновяване и енергийни общности ще обсъждат на конференция

Събитието на Асоциацията на българските енергийни агенции (АБЕА) ще се проведе на 27 ноември в Гранд Хотел София от 9:30 часа

Турски инвеститор има интерес към изграждане на мащабен хотелски комплекс в Шумен

Турски инвеститор има интерес към изграждане на мащабен хотелски комплекс в Шумен

Ще инвестираме в хармонична среда, зелени и устойчиви решения и модерни технологии, казва предприемачът

Къщата с ягодите в София е с празнична украса

Къщата с ягодите в София е с празнична украса

Работата по възстановяване на красивата сграда продължава

39 проекта участват в конкурса "Български архитектурни награди 2025"

39 проекта участват в конкурса "Български архитектурни награди 2025"

Официалната церемония по награждаване ще се състои на 27 ноември във Vivacom Art Hall