Собственикът отново потвърди намерението си да запази сградата на "Балкантон" в столицата

248

Инвеститорът пое ангажимент да направи корекции към документацията, входирана по-рано в направление „Архитектура и градоустройство“


В изпълнение на обещанието си за проверка на фактите около сградата на "Балкантон", кметът Васил Терзиев направи проверка на документите, свързани с казуса, съобщиха вчера от Столична община. По инициатива на кмета беше проведена среща в направление „Архитектура и градоустройство“ със собственика на имота за изясняване на намеренията му. По време на разговора изпълнителният директор на "Балкантон" и собственик е потвърдил отново желанието си да запази сградата на "Балкантон" и е поел ангажимент да направи корекции към документацията, входирана по-рано в направление „Архитектура и градоустройство“. След това действие кметът Васил Терзиев има законовото основание да коригира заповедта за одобрения подробен устройствен план, с което сградата ще бъде запазена и на нейно място не се предвижда ново строителство.

Припомняме, че след протести от "Балкантон" АД съобщиха, че сградата ще запази досегашното си предназначение на административна, като предстои нейното саниране и реновация. В останалата част от парцела ще бъдат изградени няколко жилищни сгради, като проектът включва голям подземен паркинг. В момента на територията на парцела има и складови халета, вътрешна ТЕЦ, строителна лаборатория и други в лошо състояние, които нямат историческа или културна стойност. Те не са били поддържани през годините, ето защо ще бъдат съборени, а районът – разчистен.

ОЩЕ НОВИНИ

Предстоят исторически беседи по случай 147-годишнината от обявяването на София за столица

Предстоят исторически беседи по случай 147-годишнината от обявяването на София за столица

На 3 и 4 април Столичната община отваря две от централните си сгради

В Стара Загора ще изграждат модулни площадки за различни видове спорт

В Стара Загора ще изграждат модулни площадки за различни видове спорт

В първия етап на проекта ще бъдат изградени 10 съоръжения, като местата ще бъдат определени от гражданите

Ремонтират Общинския пазар в Пещера

Ремонтират Общинския пазар в Пещера

Финансирането на стойност 789 946 евро е от МРРБ 

Почистват и възстановяват две знакови исторически пространства във Видин

Почистват и възстановяват две знакови исторически пространства във Видин

Това са „Алеята на влюбените“ и рова с крепостната стена „Шарампоя“