Вече всички експерти в направление "Градско планиране и развитие" ще се срещат с граждани и бизнес

266

Столичната община разширява приемното време


Източник: СО

Нова организация на приемното време в направление „Градско планиране и развитие“ ще позволи от 14 май гражданите и професионалната общност да имат възможност за среща директно с експертите, които обработват техните преписки. Промяната е въведена след разговори с Камара на архитектите в България и Съюз на архитектите в България, които поставиха въпроса за необходимостта от по-пряк и ефективен контакт между администрацията и бранша. 

Досега в рамките на приемното време гражданите и проектантите можеха да провеждат срещи основно с директори на дирекции и началници на отдели. С новата организация се предоставя възможност за среща с конкретния експерт, на когото е разпределена съответната преписка.  Промяната има за цел да улесни комуникацията, да съкрати времето за получаване на информация и да даде възможност въпросите по конкретни казуси да бъдат обсъждани директно със служителя, който работи по тях. 

Наред с това направление „Градско планиране и развитие“ въвежда и възможност за електронно проследяване на административните преписки чрез своя електронен портал. Заявителите ще могат да виждат на какъв етап от обработката се намира преписката им, в какъв срок се очаква тя да бъде разгледана и кой е служителят, на когото е възложена. Това ще позволи при необходимост гражданите и проектантите да си записват час за среща именно с експерта, който обработва техния случай. 

Срещите със служителите ще се провеждат всеки четвъртък от 13:00 до 17:00 часа. Записването на час ще се извършва чрез електронния портал на направлението, като е необходимо да бъдат посочени: номер на вече образувана административна преписка, тема на срещата, телефон за контакт, адрес на електронна поща. Служителите на дирекция „Правно обслужване и контрол“ няма да извършват консултации в рамките на това приемно време. 

ОЩЕ НОВИНИ

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Над 1 милион лева ще бъдат вложени във втория етап от ремонта на зала "Арена Шумен"

Проектът предвижда обновяване на настилки, таванни конструкции и общи части в спортното съоръжение

В Банско преобразяват детската площадка в градския парк

В Банско преобразяват детската площадка в градския парк

Предвиждат се „говореща“ тръба, тунел, люлки, трамплини, къщички, съоръжение с елементи за катерене, пързалки, въжени линии и въжен парк

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

В експлоатация вече е новата сграда за Дома за стари хора "Св. Димитър" в Разлог

Сградата с капацитет за около 30 души е разположена в двора на съществуващия дом на ул. "Гоце Делчев" 55

Готов е първият в историята на Айтос Младежки център

Готов е първият в историята на Айтос Младежки център

За целта Общината преобразува старото Логопедично училище, като са инвестирани 1.8 милиона лева

Камарата на архитектите във Варна започна заснемане на местността Баба Алино

Камарата на архитектите във Варна започна заснемане на местността Баба Алино

Регионалната колегия ще направи геодезически модел чрез 3D лазерно сканиране (LiDAR) или фотограметрия с дрон в местността  

Откриха новата обществена минерална баня в разложкото село Баня

Откриха новата обществена минерална баня в разложкото село Баня

Изпълнител след обществена поръчка е „АВОН – 5“, а проектант е арх. Катерина Граменова